Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

„Zatrzymaj Aborcję” już w sierpniu w Sejmie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Już w sierpniu do Sejmu trafi projekt obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”, którą zamierza złożyć Fundacja Życie i Rodzina. Proponowana ustawa ma zakładać wykluczenie przesłanki eugenicznej, czyli jednego z trzech wyjątków, w których polskie prawo dopuszcza dokonania aborcji na nienarodzonym dziecku.

Nie bez powodu projekt skupia się właśnie na tej przesłance. Jak się bowiem okazuje tylko w 2016 roku z 1044 dokonanych aborcji, aż w przypadku 1000 powodem było podejrzenie niepełnosprawności u nienarodzonego dziecka. Już sam fakt, że podejrzenie doprowadza do śmierci wielu dzieci jest przerażający i tym samym stygmatyzuje nie tylko narodzone niepełnosprawne dzieci, ale również ich rodziców, którzy zaczynają być postrzegani jako nierozważni, egoistyczni i okrutni. Wiele osób pyta: „Po co skazywać takie dziecko na cierpienie? Lepiej je zabić”. To drugie zdania mało kto ma odwagę wypowiedzieć na głos. Podobnie trudno przez gardło przeszłoby: „Niepełnosprawni są problemem, niszczą swoim rodzicom życie, więc lepiej się ich pozbyć zawczasu”. Co więc z tymi, u których niepełnosprawność pojawia się po urodzeniu? Im również należy oszczędzić cierpienia? Dlaczego nie możemy pogodzić się z faktem, że niepełnosprawni również posiadają godność człowieka, mają takie same prawa jak pełnosprawni, tak samo czują i tak samo mocno kochają. Uczą nas – pełnosprawnych i nasz zepsuty świat wrażliwości i cierpliwości. Kim jesteśmy, aby oceniać czy ktoś jest wystarczająco szczęśliwy, aby miał prawo żyć?

Czy projekt „Zatrzymaj Aborcję” wzburzy opinię publiczną? Na pewno nie tak jak ostatni, nie zakłada bowiem karalności kobiet, skupia się wyłącznie na wykluczeniu przesłanki eugenicznej. Jest jednak wystarczającym powodem, aby wrócić do tematu dopuszczalności aborcji do 12. tygodnia, edukacji seksualnej od pierwszej klasy szkoły podstawowej, dostępu do antykoncepcji, w tym antykoncepcji awaryjnej oraz uregulowania kwestii związanych z nadużywaniem klauzuli sumienia. Te cztery punkty zawarte są w projekcie ustawy, pod którym podpisy już wkrótce rozpocznie zbierać Komitet „Ratujmy Kobiety”.

Póki co Episkopat Polski poparł projekt ustawy „Zatrzymaj Aborcję”, a z jego treścią będzie można zapoznać się w chwili złożenia go do Sejmu.

Anna Piotrowska

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa