USA za ochroną praw kobiet, ale przeciwko aborcji!

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

USA za ochroną praw kobiet, ale przeciwko aborcji!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

To kolejne kroki USA w stronę życia od czasu wyboru Donalda Trumpa na urząd prezydenta. W czwartek Stany Zjednoczone odrzuciły deklarację Organizacji Narodów Zjednoczonych wzywającą do zapewnienia dostępu do „bezpiecznej aborcji” kobietom w krajach, w których jest ona dopuszczalna.
Delegacja USA podkreśliła, że Stany mocno wspierają wszelkiego rodzaju rezolucje, mające na celu chronić bezpieczeństwo i prawa kobiet. Niestety w ostatnim czasie wiele z tych proponowanych rezolucji pod płaszczykiem walki o prawa kobiet próbuje przemycić prawo do zabijania nienarodzonych dzieci.
Jason Mack – pierwszy Sekretarz Stanów Zjednoczonych w Genewie powiedział wprost:
Nie uznajemy aborcji jako metody planowania rodziny i nie jest ona dla nas elementem opieki zdrowotnej w zakresie pomocy reprodukcyjnej
Przypomnijmy, że w zeszłym miesiącu administracja Prezydenta Donalda Trumpa mocno rozszerzyła politykę, blokującą wspieranie przez rząd jakichkolwiek organizacji działających na rzecz promowania i wykonywania aborcji.
 
źródło: reuters.com

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa