Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Walka o Charliego zakończona

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Wzruszająca historia Charliego Garda i jego rodziców obiegła media na całym świecie. 11-miesięczny chłopiec od urodzenia cierpiący na bardzo rzadką chorobę mitochondrialną zgodnie z decyzją rodziców zostanie odłączony od aparatury podtrzymującej jego życie.
Syndrom wyczerpania mitochondrialnego, to choroba uszkadzająca mózg i powodująca zanik mięśni. Do tej pory ta choroba została zdiagnozowana zaledwie u 16 osób na świecie, niestety Charlie jest wśród nich. Lekarze brytyjskiego szpitala, w którym opiekowano się chorym chłopcem chcieli wbrew woli rodziców odłączyć go od aparatury podtrzymującej go przy  życiu. Wówczas rodzice niemowlęcia rozpoczęli batalię sądową, aby ratować życie syna. W całą sprawę zaangażował się Europejski Trybunał Praw Człowieka, który stanął po stronie lekarzy oraz prezydent USA Donald Trump i rzymski Szpital Pediatryczny Dzieciątka Jezus, którzy zadeklarowali pomoc Charliemu i jego rodzicom.
W efekcie udało się odwlec decyzję sądu o odłączeniu chłopca. Ostatnią deską ratunku miała być eksperymentalna terapia w Stanach Zjednoczonych na którą rodzice Charliego uzbierali fundusze za pomocą portalu crowdfundingowego. Niestety 24 lipca pojawiły się kolejne opinie medyczne, wskazujące na nieodwracalne zmiany w organizmie. Dalsze leczenie nie przyniosłoby żadnego efektu, dla chłopca było po prostu za późno.
Rodzice musieli podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu, decyzję o odłączeniu swojego chorego syna od aparatury podtrzymującej jego życie, aby nie skazywać go na uporczywą terapię.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa