Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

#ZatrzymajAborcję

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Z początkiem lipca ruszyła zbiórka podpisów potrzebnych do rejestracji przez Marszałka Sejmu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”. Celem inicjatywy Fundacji Życie i Rodzina jest wykluczenie przesłanki eugenicznej. Obecnie ustawa dopuszcza zabijanie dzieci nienarodzonych w przypadku gdy poczęcie dziecka jest wynikiem czynu zabronionego, gdy ciąża zagraża życiu lub zdrowiu matki oraz w sytuacji gdy istnieją podejrzenia, że dziecko może urodzić się nieuleczalnie chore. „Zatrzymaj Aborcję” chce wykluczyć właśnie ten trzeci przypadek.

W roku 2002  w skutek aborcji eugenicznej życie utraciło ok 82 nienarodzonych dzieci. Dziś ta liczba wzrosła do 600.

Fundacja Życie i Rodzina zachęca na swojej stronie internetowej do zgłaszania się do pomocy przy zbiórce podpisów w swoim mieście  http://zycierodzina.pl/zatrzymajaborcje/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa