Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Mały Jaś – Wielki Wróg!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

30 tys. modeli tzw. Jasiów trafi do polskich szkół – dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Fundacja Małych Stópek zamierza wyprodukować jeden z głównych „narzędzi” do walki o życie nienarodzonych, który odzwierciedla rzeczywistość rozwoju prenatalnego człowieka, w 10. tygodniu od poczęcia.
 
Ks. Tomasz Kancelarczyk zaznacza, że akcja ma charakter informacyjny. Dodaje jednak, że rozprowadzanie modeli nienarodzonych dzieci, budzi szeroki sprzeciw, a także agresję wśród przeciwników życia.
Ten mały Jaś jest wielkim wrogiem środowisk proaborcyjnych, które są wściekłe, że je rozprowadzamy. Rozdajemy te modele po to, aby ludzie mieli wiedzę prenatalną na temat rozwoju człowieka – wyjaśnia ks. Kancelarczyk
„Jasie” są wyraźnym znakiem i pomocą dla tych, którzy chcą głosić wartość każdego ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci.
– Dlatego też prosimy o wsparcie, bo planujemy wyprodukowanie kolejnych 30 tys. modeli z odpowiednią informacją na temat rozwoju człowieka, właśnie w tym stadium – dodaje kapłan
Przekazane pieniądze pozwolą fundacji realizować wymiar formacyjny, wielkiej strategii na rzecz obrony życia. Edukacja młodych wpisuje się w przesłanie św. Jana Pawła II, który przypominał o podstawowym prawie człowieka, jakim jest prawo do życia. Darowiznę można przekazać na konto Fundacji Małych Stópek. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać.
 
PRZELEWY KRAJOWE:
Nazwa przelewu: Fundacja Małych Stópek
Nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA
PRZELEWY ZAGRANICZNE:
SWIFT (BIC): GOPZPLPW
IBAN: PL 13203000451110000002310120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA
https://www.youtube.com/watch?v=O8j_d5RhWXk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa