Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

„Zrezygnujcie z trzeciego dziecka”. Fundacja apeluje do Kate i Williama

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Brytyjskie media rozpisują się na temat prośby, jaką złożyła na ręce Williama i Kate organizacja zajmująca się sprawami dzieci. Having Kids, bo tak się nazywa, poprosiła aby książęca para nie miała już więcej dzieci.

Instytucja, która ma swoją siedzibę w San Francisco, promuje nieduże rodziny. Chce w ten sposób – jak mówi – dbać o środowisko i zmniejszać przeludnienie na świecie.
W liście otwartym, który napisała do Kate i Williama, „uprzejmie prosi” o „rozważenie rezygnacji z posiadania trzeciego dziecka”. Organizacja uważa, że to stworzyłoby pozytywny „model zrównoważonej małej rodziny”, który stałby się wzorem dla innych ludzi.

Oczywiście wiemy, że książę Jerzy i księżniczka Charlotte będą mieć wspaniałe życia, bezpieczni od demoralizacji spowodowanej przez biedę czy degradację środowiska. Otrzymają optymalną dawkę troski i uwagi, tak samo jak najlepszą dostępną edukację. Ale nie można tego powiedzieć o każdym dziecku w najbliższej przyszłości – czytamy w liście.

Cel jest prosty

Organizacja wyjaśniła, że jej model planowania rodziny Fair Start ma wyrównać szanse dzieci na godną przyszłość. Having Kids promuje małe rodziny, ale myśli też w globalnych kategoriach i chce, aby całe społeczeństwo pracowało na dobro najmłodszego pokolenia.

Zamiast mieć troje lub więcej dzieci, rodziny rezygnują z posiadania kolejnych dzieci i biorą udział w zachowaniu zasobów, które pomogą innej rodzinie na uczciwy start w życie ich dzieci. Cel jest prosty: planowanie rodziny powinno być skoncentrowane na dziecku, a model Fair Start jest poważnym krokiem w kierunku zapewnienia wszystkim dzieciom równych szans w życiu, bo na to zasługują. I żeby to mogło się stać w zdrowym, bezpiecznym i bardziej zielonym środowisku – pisze organizacja.
Księżna Kate ani jej mąż nie odpowiedzieli na list, który z pewnością jest odpowiedzią na rzucone żartem podczas wywiadu przez księżną zdanie, że jak jej dwoje dzieci bardziej przywiąże się do ojca, będzie musiała postarać się o trzecie.

źródło: http://www.tvp.info/33422524/zrezygnujcie-z-trzeciego-dziecka-fundacja-apeluje-do-kate-i-williama

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa