„Zrezygnujcie z trzeciego dziecka”. Fundacja apeluje do Kate i Williama

Brytyjskie media rozpisują się na temat prośby, jaką złożyła na ręce Williama i Kate organizacja zajmująca się sprawami dzieci. Having Kids, bo tak się nazywa, poprosiła aby książęca para nie miała już więcej dzieci.

Instytucja, która ma swoją siedzibę w San Francisco, promuje nieduże rodziny. Chce w ten sposób – jak mówi – dbać o środowisko i zmniejszać przeludnienie na świecie.
W liście otwartym, który napisała do Kate i Williama, „uprzejmie prosi” o „rozważenie rezygnacji z posiadania trzeciego dziecka”. Organizacja uważa, że to stworzyłoby pozytywny „model zrównoważonej małej rodziny”, który stałby się wzorem dla innych ludzi.

Oczywiście wiemy, że książę Jerzy i księżniczka Charlotte będą mieć wspaniałe życia, bezpieczni od demoralizacji spowodowanej przez biedę czy degradację środowiska. Otrzymają optymalną dawkę troski i uwagi, tak samo jak najlepszą dostępną edukację. Ale nie można tego powiedzieć o każdym dziecku w najbliższej przyszłości – czytamy w liście.

Cel jest prosty

Organizacja wyjaśniła, że jej model planowania rodziny Fair Start ma wyrównać szanse dzieci na godną przyszłość. Having Kids promuje małe rodziny, ale myśli też w globalnych kategoriach i chce, aby całe społeczeństwo pracowało na dobro najmłodszego pokolenia.

Zamiast mieć troje lub więcej dzieci, rodziny rezygnują z posiadania kolejnych dzieci i biorą udział w zachowaniu zasobów, które pomogą innej rodzinie na uczciwy start w życie ich dzieci. Cel jest prosty: planowanie rodziny powinno być skoncentrowane na dziecku, a model Fair Start jest poważnym krokiem w kierunku zapewnienia wszystkim dzieciom równych szans w życiu, bo na to zasługują. I żeby to mogło się stać w zdrowym, bezpiecznym i bardziej zielonym środowisku – pisze organizacja.
Księżna Kate ani jej mąż nie odpowiedzieli na list, który z pewnością jest odpowiedzią na rzucone żartem podczas wywiadu przez księżną zdanie, że jak jej dwoje dzieci bardziej przywiąże się do ojca, będzie musiała postarać się o trzecie.

źródło: http://www.tvp.info/33422524/zrezygnujcie-z-trzeciego-dziecka-fundacja-apeluje-do-kate-i-williama

Zamknij menu

Podobało się? Podziel się z innymi:

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Małych Stópek, z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Świętego Ducha 9,
2) kontakt z administratorem: e-mail: kontakt@fundacjamalychstopek.pl, tel: 791 138 902,
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. ,
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji,
6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych,
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego,
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Poniżej wpisz kwotę jaką chcesz podarować
Fundacji Małych Stópek

Podaj kwote