Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Ks. Kancelarczyk: Model małego „Jasia” – prawda zawarta w 5 cm plastiku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Mały „Jaś” – 5-centymetrowa figurka przedstawiająca dzieciątko w 10. tygodniu od poczęcia – jest wielkim wrogiem osób ze środowisk aborcyjnych, które reagują na ten niewielki kawałek plastiku wstrętem i obrzydzeniem – powiedział w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.
Fundacja to nie tylko pomoc kobietom w trudnych sytuacjach, ale również edukacja – powiedział ks. Tomasz Kancelarczyk.
– Oprócz bezpośredniej pomocy kobietom w ciąży, w trudnych sytuacjach zagrażających życiu dziecka, staramy się także działać w wymiarze edukacyjnym, m.in. poprzez rozprowadzanie modelu „Jasia” – dziecka w 10. tygodniu od poczęcia. Jest to najprostsza wizualizacja życia przed narodzeniem i najprostszy element edukacyjny. To jest coś, co możemy mieć w kieszeni, w torebce i komuś pokazać– podkreślał gość Radia Maryja.
Mimo że jest tak mały, jest wielkim wrogiem środowisk aborcyjnych i tych wszystkich, którzy kierują się mentalnością aborcyjną – zwracał uwagę ks. Kancelarczyk.
– Przekonaliśmy się o tym już wielokrotnie, kiedy osoby o aborcyjnej konstrukcji potrafiły rzucić tym modelem, odepchnąć rękę z wyciągniętym „Jasiem”. Budziło to w nich wstręt i obrzydzenie. Owe reakcje były spowodowane tym kawałkiem prawdy, zawartej w 5-centymetrowym plastiku. Dokładnie tyle ma dzieciątko w 10. tygodniu od poczęcia  Ukształtowane są nie tylko rączki, ale i paluszki – zaznaczył duchowny.
Ten mały model jest – według wielu – elementem straszącym dzieci. Myślę, że osoby, które myślą w ten sposób, chciały przenieść na dzieci jakieś własne lęki względem nienarodzonych – powiedział prezes Fundacji Małych Stópek.
– Czymś absurdalnym jest, że taki model może straszyć dzieci, tym bardziej młodzież gimnazjalną, która może obawiać się wielu rzeczy, ale na pewno nie plastikowego modelu dziecka nienarodzonego. Nigdy nie miałem złej reakcji ze strony młodzieży. Było wręcz zdziwienie, że tak rzeczywiście wygląda dziecko w 10. tygodniu od poczęcia –podkreślił kapłan.
W ciągu ostatnich lat rozprowadziliśmy ponad 200 tys. modeli, co jest już edukacją na poważną skalę – mówił gość Radia Maryja.
– Od tego trzeba zaczynać, żeby wiedzieli wszyscy, zarówno dzieci jak i młodzież, że życie człowieka jest od poczęcia i żeby ta wizualizacja dopomagała doświadczaniu wartości życia. W najbliższym czasie chcemy zakupić kolejne 30 tys. modeli, a więc kolejne 30 tys. osób dowie się o tym, jak to dzieciątko wygląda – powiedział ks. Tomasz Kancelarczyk.
– Zachęcamy do tego, aby skorzystać ze strony internetowej www.dlazycia.info i tam jest zakładka „gadżety”, gdzie dowiemy się, w jaki sposób możemy ten model nabyć. Można również zadzwonić bezpośrednio do Fundacji Małych Stópek – zachęcał duchowny.
Każdego roku poprzez aborcję zabijanych jest około 1000 osób.
źródło: radiomaryja.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa