Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Cyniczny artykuł

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W nawiązaniu do artykułu, autorstwa Pani Edyty Gietki, umieszczonego na portalu „polityka.pl” 5 września 2017 roku, chcemy podkreślić nasze oburzenie tak wielką ignorancją wobec działalności na rzecz obrony życia ludzkiego. Jako Fundacja Małych Stópek sprzeciwiamy się szerzeniu pogardy w stosunku do osób, podejmujących Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i korzystających jednocześnie z aplikacji „Adoptuj Życie”. Napisany artykuł przez wyżej wymienione medium, jest tendencyjny i nie odzwierciedla rzeczywistości.
Wyrażone treści są wyrazem braku wiedzy oraz świadomości celu, podjętej przez nas inicjatywy. Artykuł świadczy także o lekceważącym stosunku wobec wszystkich ludzi dobrej woli, którzy codziennie modlą się o uratowanie życia dzieci zagrożonych zagładą aborcji.
Dla „niewtajemniczonych” przypominamy, że Mobilny Asystent Duchowej Adopcji, jest stosowną, odpowiednią do współczesnego tempa życia pomocą, dla osób podejmujących się codziennej modlitwy. To ona bowiem jest źródłem siły, dla każdego kto angażuje się na rzecz obrony życia.
Aplikacja „Adoptuj Życie” zawiera m.in. rozważania Różańca Św. oraz teksty dotyczące wiedzy prenatalnej na temat rozwoju człowieka, w odpowiednim stadium jego życia. To animacja graficzna, która ukazuje rzeczywiste wymiary dziecka nienarodzonego.
Inicjatywa ma wymiar edukacyjny, gdyż zawarte w niej informacje są zgodne z wiedzą biologiczną.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa