Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Nowy rok szkolny pod hasłem Edukacji Pro-life!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W ostatnim czasie nasza fundacyjna ekipa pojawiła się na Dniach Katechetycznych w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie. Na nowy rok szkolny pragniemy ruszyć do szczecińskich szkół  ze specjalnym programem prelekcji pro-life, który właśnie w tych dniach promowaliśmy wśród katechetów. 
Zgodnie z wymiarem edukacyjnym naszej Fundacji pragniemy wyjść do młodych ludzi z lekcją o wartości życia. Wieloletnie doświadczenie naszych działaczy z Fundacji i Bractwa Małych Stópek, w pracy z młodymi ludźmi, zaowocowało atrakcyjnym programem edukacyjnym. W 45 minut pokażemy uczniom, jak wielkim cudem jest każde ludzkie życie  i jak niepowtarzalną istotą jest człowiek. Opowiemy młodym ludziom o naszej codziennej pracy na rzecz obrony życia, organizacji największego w Polsce Marszu dla Życia w Szczecinie i wielu innych akcjach.
Podczas Dni Katechetycznych przedstawiliśmy również całoroczny plan działań Fundacji Małych Stópek, hasło przyszłorocznego szczecińskiego Marszu dla Życia, ogłosiliśmy międzyszkolny konkurs pro-life pt. „Jestem piękny od poczęcia”, a wszystko pod szyldem naszej najnowszej wystawy poświęconej wartości życia osób niepełnosprawnych „Kocham Cię Życie”.
Na koniec nie zabrakło również propozycji dla najmłodszych, bo już niedługo premiera naszej książeczki dla przedszkolaków pt. „Kornelka i jej mały przyjaciel” – mamy nadzieje, że zainteresuje ona nie tylko szczecińskie przedszkola.
Jeżeli chcesz, aby nasi prelegenci pojawili się w Twojej szkole i przeprowadzili lekcję o życiu skontaktuj się z nami
telefonicznie: 791 138 902
lub mailowo: edukacja@fundacjamalychstopek.pl
 

Ks. Tomasz Kancelarczyk

 
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa