Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

„…czy to mało? Ależ skąd!”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W tym roku mija 5 lat odkąd Fundacja Małych Stópek działa na rzecz ochrony nienarodzonego życia i zmiany postaw społecznych w stosunku do jego fundamentalnej wartości. Od początku istnienia, zgodnie ze statutem, Fundacja realizuje swoje działania na skalę ogólnopolską, a nawet międzynarodową, niosąc pomoc i zrozumienie wszędzie tam gdzie są one potrzebne.

Jako organizacja pozarządowa, nie bylibyśmy w stanie pomagać nienarodzonym i prowadzić działalności o charakterze edukacyjnym, gdyby nie nasi darczyńcy i sympatycy. Jednakże w ostatnich latach pracy otrzymaliśmy wiele telefonów od osób, które bardzo chciałyby wesprzeć nas finansowo, ale tu cytat: „Przecież nie przeleję Wam 5 zł, bo wstyd!” I tu kochani, bardzo się mylicie, 5 zł przelewane regularnie na konto naszej Fundacji pozwala nam na zakup chociażby 10 pieluch dla jednego z malców, znajdującego się pod naszą opieką.

W związku z tym postanowiliśmy na nasze 5. urodziny zorganizować akcję informacyjną, a jednocześnie zachęcającą do wspierania działalności FMS „Daj piątaka na dzieciaka!”

50 zł? 500 zł? Czy może 5000 zł?
Ile potrzeba, aby pomóc?

https://www.youtube.com/watch?v=LqhVzvOBMX0&index=1&list=PLolzY7tCa6AdWH2rRZKUWQkkF22se2Lg4
DLA PRZESYŁAJĄCYCH Z POLSKIEGO KONTA:
Fundacja Małych Stópek
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
tytuł przelewu: DAROWIZNA
DLA PRZESYŁAJĄCYCH Z ZAGRANICZNEGO KONTA:
SWIFT (BIC): GOPZPLPW
IBAN: PL 13203000451110000002310120
tytuł przelewu: DAROWIZNA
To co? Pomożecie?
Zespoł FMS,
👣
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa