Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

II Małopolski Marsz dla Życia i Rodziny „Życiu – TAK”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W miniony weekend Ks. Tomasz Kancelarczyk wraz z ekipą działaczy Bractwa Małych Stópek  i pracowników Fundacji odwiedził Kraków. Celem naszej wizyty było wsparcie II Małopolskiego Marszu dla Życia i Rodziny „Życiu – Tak”, zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka oraz Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej,  który odbył się 8 października.

Jako Fundacja Małych Stópek nie tylko współorganizujemy i promujemy lokalny Marsz dla Życia w Szczecinie, ale wraz ze społecznością Bractwa Małych Stópek przez cały rok staramy się również z całą mocą wspierać organizatorów Marszy dla Życia w całej Polsce. W miniony weekend zapakowaliśmy nasze najlepsze flagi i nie zważając na czekające nas 7 godzin podróży, ruszyliśmy na Kraków. Nasza wizyta w stolicy małopolski była dla nas okazją nie tylko do tego, aby zobaczyć jak działają obrońcy życia w innych rejonach Polski, ale również aby porozmawiać, wymienić poglądy i pokazać, że choć dzielą nas setki kilometrów, to wciąż łączy nas wspólny cel: obrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

I choć jesteśmy padnięci po podróży to bardzo się cieszymy, że towarzyszyliśmy w niedzielę mieszkańcom Krakowa na II Małopolskim Marszu dla Życia i Rodziny „Życiu – TAK” i z serca dziękujemy Siostrom Sercankom za gościnę!

Anna Piotrowska

FMS

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa