Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Listopadowa ,,nocka” Obrońców Życia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W ubiegły piątek odbyło się kolejne spotkanie młodych Obrońców Życia. ,,Nocka” miała miejsce w Fundacji Małych Stópek. Tym razem wolontariusze pakowali węgielki, kredy i sianko do woreczków, a w między czasie…jedli tosty i kibicowali polskiej drużynie podczas meczu 😉
 
Wolontaruszka Marta, przychodzi do siedziby FMS od maja bieżącego roku. Jak twierdzi dowiedziała się o ,,nockach” po Marszu Dla Życia.
Przychodzę do Fundacji żeby pomóc. Bardo mi się tu podoba, jest taka miła atmosfera i ludzie są cudowni. Naprawdę dobrze się tu czuje, jak w domu. Wynoszę dużo pozytywnej energii, bo ludzie nawzajem się motywują! I mimo że czasem nie widzę tych efektów tak namacalnie, to jednak wiem że to co robię się przydaje – wyjaśnia Marta
Wiktoria była na ,,nocce” drugi raz. O Fundacji dowiedziała się podczas przygotowań do sakramentu bierzmowania. Jak sama podkreśla, chodziła na Msze Św. w Obronie Życia, ale dopiero niedawno odważyła się przyjść na ,,nockę”.
Wcześniej chodziłam na Msze Św bez prądu i postanowiłam zobaczyć jak to jest na takich spotkaniach. Podoba mi się, wszyscy są sympatyczni. Można porozmawiać, pośmiać się, zawiązać nowe znajomości. Na pewno przyjdę następnym razem! – mówi Witoria
Z kolei Ola na ,,nocce” pojawiła się pierwszy raz. O spotkaniu dowiedziała się od bliskiej koleżanki.
Czuję tu takie ciepło i zintegrowanie. Podoba mi się wszystko co tu się dzieje i jak to działa – dodaje Ola
Natomiast Marta dowiedziała się o nocnych spotkania podczas pielgrzymki do Myśliborza, w której to nasi wolontariusze wraz z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, opowiadali o działalności na rzecz obrony życia.
Już dawno myślałam o tym, żeby uczestniczyć w wolontariacie. W Fundacji mi się podoba i dobrze, że te spotkania są wieczorem, bo po południu nie mam za bardzo czasu. Cieszę się, że mogę pomóc – mówi Marta.
Z kolei Jarek to wieloletni wolontariusz. O listopadowej ,,nocce” dowiedział się z wydarzenia na facebook’u.
Byłem tu już wiele razy. W tygodniu też przychodzę do Fundacji. Ludzie są świetni i jest bardzo przyjemna atmosfera. Na pewno przyjdę na ,,nockę” jeszcze nie raz – opowiada Jarek
 
❗❗❗JUŻ TERAZ❗❗❗
Zapraszamy Was na kolejne nocne spotkanie Obrońców Życia! 😀  Odbędzie się  8 grudnia o godz. 19:00 jak zwykle w siedzibie Fundacji Małych Stópek 😉 Na dzień dzisiejszy możemy Was zapewnić, że praca będzie różnorodna, ponieważ czeka nas o wiele więcej zróżnicowanych robótek! Oczywiście ciepłe tosty plus herbata i napoje również będą nam towarzyszyć 💖💖💖

A na końcu….film 😉

 
Zespół FMS
👣

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa