Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Pan Tadeusz – Człowiek który bardziej dziękuje niż prosi! | Cały Film

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PAN TADEUSZ to człowiek który bardziej dziękuje niż prosi. Postanowiliśmy spędzić z nim kilka chwil, poznać go, a także mu pomóc.

Zachęcamy do oglądania niespełna 20 minutowego filmu z naszego spotkania z tym niesamowitym człowiekiem.

 
 

Na dworze coraz zimniej, sami tego doświadczamy, wracając z pracy czy z jesienno-zimowych spacerów – chcemy dotrzeć do domu jak najszybciej, aby się rozgrzać i napić ciepłej herbatki. Pan Tadeusz to 82-letni bezdomny i na pewno nie jest łatwo przetrwać takiemu człowiekowi przy niskich temperaturach..bez dachu nad głową.
Nasze spotkanie z Panem Tadeuszem odbyło się na przełomie sierpnia i września. Całe przedsięwzięcie polegało na tym, by dać mu chwile wytchnienia i poczucie, że nie jest sam. Przy tej sposobności posilił się, umył oraz przyzwoicie odział. W trakcie całego naszego spotkania, Pan Tadeusz ubogacał nas historiami ze swojej młodości i tak jak napisaliśmy w tytule – bardziej dziękował, niż prosił. Po nagraniu filmu wiele rozmawialiśmy o tym niesamowitym człowieku i postanowiliśmy, że musimy zrobić dla Niego coś więcej…
Pragniemy zapewnić mu lokum i do tego potrzebujemy także Waszej pomocy 🙂 Przesyłajcie ten film do swoich znajomych, wrzucajcie go na grupy tematyczne, dodawajcie na swoich tablicach – może ktoś właśnie dzięki Waszemu udostępnieniu wesprze Pana Tadeusza. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy już się zaangażowali i pomogli, a także Wam, którzy niebawem pomożecie 🙂

Ogromne BÓG ZAPŁAĆ

 

Wesprzyj darowizną PANA TADEUSZA!
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .
👉 PRZELEWY KRAJOWE 👈

Fundacja Małych Stópek
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
tytuł przelewu: DAROWIZNA

. . . . . . . . . . . . . . . . . . .
👉 PRZELEWY ZAGRANICZNE 👈

SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
tytuł przelewu: DAROWIZNA

SUBSKRYBUJ: YouTube/BMS
👍 DOŁĄCZ DO BMS: fb/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa