Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Rekordowa liczba podpisów pod #ZATRZYMAJ ABORCJĘ!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jak podaje pełnomocnik inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” projekt już w czwartek zostanie złożony w Sejmie. To oznacza, że jako społeczeństwo zrobiliśmy wielki krok, aby ratować nienarodzone dzieci zagrożone aborcją z powodu podejrzenia choroby. Według danych przekazanych w ostatnim czasie przez KAI pod projektem udało się zebrać ponad 700 tys. podpisów. Teraz wiele zależy od polityków i ich postawy szacunku do życia.

Jakiś czas temu relacjonowaliśmy Wam wysyłkę podpisów pod projektem ustawy obywatelskiej „Zatrzymaj Aborcję”, które wielu z Was do nas wysłało. Przypomnijmy, że zbiórka popisów ruszyła na początku września, a zakończyła w połowie listopada. Celem projektu, który ma szansę trafić do Sejmu jest wyeliminowanie z polskiego prawa przesłanki eugenicznej, czyli tej która pozwala na zabijanie nienarodzonych dzieci, u których wystąpiło podejrzenie wystąpienia choroby. Jak dziś wskazuje wiele badań i statystyk, głównie chodzi o dzieci z podejrzeniem Zespołu Downa i w Polsce stanowią one aż 96% dzieci spośród wszystkich poddawanych aborcji.

Jeśli Ty również złożyłeś swój podpis pod tym projektem to jako Fundacja Małych Stópek, wspierająca tę akcję, z serca Ci dziękujemy. Bo miarą naszego człowieczeństwa jest nasz stosunek to tych najbardziej niewinnych i słabszych. Jaki świat dla siebie stworzymy, jeśli będziemy segregować ludzi wedle ich niedoskonałości, nadawać lub odbierać im prawo do życia?

https://www.youtube.com/watch?v=U8Dm-Si0eRE

Anna Piotrowska,

Fundacja Małych Stópek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa