Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Paczuszka dla Maluszka – pomagaj razem z nami!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Już po raz kolejny zapraszamy Was wszystkich do wzięcia udziału w świątecznej akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Po poprzednich edycjach, znów pragniemy razem z Wami pomóc kolejnym dzieciom i ich rodzinom. Dlatego jeśli świąteczny czas znaczy dla Ciebie coś więcej niż kolorowe szyldy w sklepach i plastikowe mikołaje, jeśli oczekiwanie na narodziny Syna Bożego to dla Ciebie okazja do dzielenia się radością i niesienia pomocy potrzebującym, to „Paczuszka dla Maluszka” jest właśnie dla Ciebie!
W przedświątecznym szale zakupów i przygotowań czasem zapominamy, że wystarczy naprawdę niewiele, aby wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Poszukujemy oryginalnych prezentów, przeczesując sklepowe półki, a dla niektórych ludzi największym prezentem może być otwartość naszego serca.
Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z rodzinnymi spotkaniami, ciepłą atmosferą, wigilijną kolacją przy bogato zastawionym stole i masą prezentów pod choinką. Niestety nie w każdym domu to znajdziemy. Dla wielu mam to najtrudniejszy czas w roku, kiedy trzeba sobie wiele odmówić i nie można z lekkim sercem pożyczyć swojemu maleńkiemu dziecku „Wesołych i spokojnych Świąt”.
Jednak wyobraź sobie, że twój prezent w postaci: szamponu dla dzieci, kremu, pudru i oliwki trafia do Izy, która jest w 7. miesiącu ciąży, porzucona przez ojca dziecka i odtrącona przez bliskich. Z pewnością po otrzymaniu takiej paczki dla swojego jeszcze nienarodzonego dziecka będzie szczęśliwa, że jest ktoś komu jej los nie jest obojętny i chce, aby jej dziecko przyszło na świat.
Dlatego jeśli chcesz pomóc, włącz się w akcję na dwa sposoby:
– przygotowując i przesyłając do Fundacji paczkę za ok. 100 zł z artykułami higienicznymi dla niemowląt, którą w Twoim imieniu ofiarujemy wybranemu maleństwu i jego mamie
– przesyłając na konto Fundacji dowolną sumę pieniędzy (tytułem DAROWIZNA PACZUSZKA), dzięki którym wolontariusze Fundacji sporządzą paczkę dla maluszka z zakupionych artykułów.
Z pewnością i Ty doświadczysz obdarowania i … Bożego Narodzenia.
Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
 
Akcja rusza już dziś i potrwa aż do 22 grudnia.
 
Masz pytania?
 
Skontaktuj się z Fundacją pod numerem 791 138 902
lub napisz na kontakt@fundacjamalychstopek.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa