Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Edukacja pro-life

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Od połowy września Fundacja Małych Stópek realizuje edukację pro life w placówkach wychowawczych. Fundacyjny prelegent razem z wolontariuszami Bractwa Małych Stópek odwiedzili do tej pory 10 szkół w tym 90 klas.
Edukacja na temat m.in rozwoju prenatalnego jest w dzisiejszym świecie niezwykle istotna. Zdaniem prelegentki FMS Anny Pleskot, świadomość wartości każdego ludzkiego życia to fundament, który – jako obrońcy życia –chcą szerzyć dalej.
Miarą naszego człowieczeństwa jest stosunek do tych najmniejszych, którzy już istnieją, a których życie – wbrew logice – jest podważane. W środkach społecznego komunikowania wciąż niewiele mówi się chociażby na temat rozwoju prenatalnego – wyjaśnia Anna Pleskot
Jak twierdzi prelegentka, kwestia obrony życia bardzo często mylona jest chociażby z tzw. ,,religijnym światopoglądem”, dotyczącym tylko ludzi wierzących.
Poprzez prelekcje chcemy podkreślić, że bycie pro-life to sprawa ogólnonarodowa, przekraczająca m.in. nasze osobiste uprzedzenia, preferencje polityczne, trendy czy chociażby gusta – wyjaśnia Anna Pleskot
 
Forma prelekcji
Świadectwa ubogacone krótkimi filmikami ludzi znanych, piosenki dające do myślenia i fundacyjne gadżety, to nieodłączne elementy każdego spotkania. Forma przygotowanych prelekcji jest wyjątkowo bogata.

Jak zgodnie twierdzą wolontariusze Bractwa Małych Stópek, organizowanie prelekcji jest bardzo potrzebne.

– Takie spotkania uświadamiają młodzieży o cudzie, jakim jest każde dziecko, że jest nim już od momentu poczęcia. Kiedyś sama nie zdawałam sobie sprawy np. z tego kiedy zaczyna bić serce człowieka czy chociażby w jaki sposób pomóc kobietom, które znajdują się w trudnych sytuacjach. Takie prelekcje podkreślają ogromną potrzebę ratowania nienarodzonych i zwracają uwagę na problemy, które dzieją się wokół nas – podkreśla Marta

Często w mediach nie mówi się o tym, jak wygląda rozwój prenatalny człowieka i jak cenne jest życie każdego z nas. Nie przedstawia się faktów. A to wszystko jest niezbędne do zdrowego i świadomego wchodzenia w dorosłość przez te młode osoby – dodaje Gosia
Wolontariusze twierdzą, że poprzez edukację prolife uwrażliwia się młodych na wartość życia.
Jako wolontariusz FMS mogłem uświadomić uczniom, a także samemu sobie jak wielką wartość ma życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci – mówi Staszek, wolontariusz FMS
Jeśli się ludziom nie otworzy oczu, to dalej będą uważali, że pewne czyny to nic takiego. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jakie są konsekwencje pewnych decyzji i jak one komplikują życie – mówi Ola
 
Osoby zainteresowane prelekcjami pro- life prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy na adres: edukacja@fundacjamalychstopek.pl. Jest również możliwość osobistego zgłoszenia w siedzibie FMS (ul. św. Ducha 9).
*pierwszeństwo mają szkoły znajdujące się na terenie Szczecina. Z powodu dużej liczby szczecińskich placówek, wszelkie wyjazdy poza miasto odbędą się najwcześniej na przełomie marca/kwietnia.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa