Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Życie na politycznej szali

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Obywatelski projekt komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”, zakładający liberalizację przepisów ułatwiających zabijanie dzieci nienarodzonych, został odrzucony przez Sejm wczoraj tj. 10 stycznia około godziny 23. Za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu było 166 posłów partii rządzącej, a także 3 parlamentarzystów PO (29 posłów tej partii wstrzymało się od głosu). Głosu nie oddało również 10 posłów Nowoczesnej. 

Projekt „Ratujmy Kobiety 2017” zakładał m.in. prawo do przerywania ciąży na żądanie kobiety do końca 12. tygodnia i przywrócenie tzw. antykoncepcji awaryjnej bez recepty. Ustawa gdyby weszła w życie, ułatwiłaby również dostęp do metod i środków zapobiegania ciąży, wprowadziła darmową i łatwo dostępną antykoncepcję oraz przywróciła tzw. antykoncepcję awaryjną bez recepty.
Za projektem liberalizującym podejście do przerywania ciąży, wcześniej opowiadało się wielu posłów PO i Nowoczesnej. Podczas głosowania nad projektem około godziny 23:00 nagle zabrakło ich, chociaż w wcześniejszym głosowaniu i kolejnym głosowaniu brali udział. W sumie 104 posłów Platformy chciało procedowania nad projektem, a 29 nie głosowało.
Za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu było trzech parlamentarzystów PO:

  • Marek Biernacki,
  • Joanna Fabisiak
  • Jacek Tomczak. 10

W Nowoczesnej 15 posłów opowiedziało się przeciwko odrzuceniu, Paweł Pudłowski wstrzymał się od głosu, nie głosowało 10 osób.
Ostatecznie do dalszych prac w komisji trafi jedynie projekt Komitetu Obywatelskiego #ZatrzymajAborcję.
Za jego odrzuceniem głosowało 134 posłów, 277 było przeciw, siedmiu wstrzymało się od głosu.
231 posłów PIS było przeciwko odrzuceniu projektu, nikt nie był za, wstrzymał się Piotr Babiarz, nie głosowało pięć osób.
Za odrzuceniem było 107 posłów PO, przeciwko troje – ci którzy chcieli odrzucenia propozycji „Ratujmy Kobiety 2017”.
26 posłów Platformy nie głosowało.
W klubie Kukiz’15 – 23 osoby były przeciwko odrzuceniu, a trzy wstrzymały się od głosu; nie głosowały cztery.
21 posłów Nowoczesnej zagłosowało za odrzuceniem projektu, nie głosowało pięć osób.
 

Anna Piotrowska

FMS

 
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa