Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Facebook zablokował konto białostockiego portalu za zdjęcia z „Marszu dla Życia i Rodziny” – „To skandal”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Facebook zablokował konto białostockiego portalu za zdjęcia z „Marszu dla Życia i Rodziny”. „To skandal”

 

Facebook zablokował konto lokalnego portalu „Dzień Dobry Białystok”. Powodem miały być zdjęcia z „Marszu Dla Życia i Rodziny” zamieszczone na profilu. – To skandal. Nie mam możliwości wykonywania pracy dziennikarza – mówi Polskiemu Radiu redaktor naczelna Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska.

 
 

Szefowa portalu twierdzi, że w kilkudziesięciu zdjęciach zamieszczonych po „Marszu dla Życia i Rodziny” Facebook znalazł dwa, na których widać flagi ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. To zdecydowało o zamknięciu całego konta.

 

Włącz powiadomienia na naszej stronie, kliknij dzwoneczek!

 
– Powodem zablokowania były zdjęcia z Marszu dla Życia i Rodziny. Było ich kilkadziesiąt, na dwóch z nich Facebook znalazł banery ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. Faktycznie tam były, ale oni po prostu szli w tym marszu. Nie powiem przecież fotografowi, żeby wybierał jakieś specjalne kadry – mówiła Polskiemu Radiu Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska ,redaktor naczelny portalu.
– Jesteśmy bardzo popularnym, lokalnym portalem. Podajemy treści niewygodne dla lokalnej władzy, wyciągamy różne rzeczy – dodała.
– Skandalem jest dla mnie to, co się stało. Nie mam możliwości wykonywania pracy dziennikarza, relacjonowania wydarzeń z miejsc publicznych z Białegostoku jakim jest np. Marsz Życia i Rodziny. Sam Marsz odbywa się co roku, jest legalny, pod patronatem miasta, każdy może w nim uczestniczyć. Według Facebooka jest to niedozwolone – tłumaczyła
Właścicielka portalu uznała, że sytuacja przypomina cofnięcie się w czasie. – Uznanie publikowania zdjęć na których są krzyże, rodziny, flagi narodowe, za niezgodne ze standardami, to jest cofnięcie się w historii. Polacy walczyli z cenzurą kilkadziesiąt lat – stwierdziła dziennikarka.
źródło: polskieradio.pl
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa