Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Zostań twarzą Marszu dla Życia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Fundacja Małych Stópek zachęca do przesłania zdjęć portretowych, z których zostanie stworzona specjalna mozaika, ukazująca nowonarodzone dzieciątko oraz napis, zapraszający na tegoroczny Marsz dla Życia w Szczecinie.
 
Przygotowana grafika będzie widoczna na plakatach, bilbordach oraz w internecie, a jej celem jest promocja wartości każdego ludzkiego życia.
 
Rzecznik prasowy Fundacji Małych Stópek, Anna Piotrowska podkreśla, że pojawienie się m.in. na szczecińskich bilbordach jest możliwe dla każdego.
– Nie trzeba być żadnym aktorem czy celebrytą, tylko po prostu Obrońcą Życia, dla którego jest ono cenną wartością. Bo kto lepiej niż Obrońca Życia może zareklamować udział w radosnej manifestacji, w której podkreślona jest godność i wartość ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci? – mówi Anna Piotrowska
Jak twierdzi Pracownik Fundacji, nie trzeba być ze Szczecina, by móc wziąć udział w akcji.
– Liczy się wspólny cel, który przecież łączy Marsze dla Życia w całej Polsce, dlatego niech zobaczą jak wielu nas jest – dodaje Piotrowska
Informacje na temat akcji dostępne są na: www.dlazycia.info/mozaika. Dzięki specjalnej platformie, każdy wysyłający zdjęcie, stanie się częścią grafiki, zapraszającej na szczeciński Marsz dla Życia.

Marsz dla Życia odbędzie się 15 kwietnia i przejdzie głównymi ulicami Szczecina pod hasłem ,,Piękni od poczęcia”. To już 16 z kolei manifestacja pro-life, która zrzesza Obrońców Życia z Polski i z zza granicy.
 

Anna Pleskot

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa