Trump przemówił podczas „Marszu Dla Życia”

Trump przemówił podczas „Marszu Dla Życia”

Prezydent Stanów Zjednoczonych przemówił do uczestników 45 Marszu Dla Życia. Donald Trump zwrócił się do manifestantów w ubiegły piątek za pośrednictwem telewizji. Był to pierwszy taki przypadek w historii.

Pod rządami mojej administracji zawsze będziemy bronić pierwszego prawa w Deklaracji Niepodległości, czyli prawa do życia – zadeklarował w piątkowe popołudnie Donald Trump, który jako pierwszy w historii prezydent Stanów Zjednoczonych wygłosił transmitowane na żywo specjalne przemówienie do uczestników dorocznego Marszu dla Życia.

WYPOWIEDŹ Donalda Trumpa: napisy PL

Jak podkreślali organizatorzy, to najliczniejsza spośród wszystkich dotychczasowych edycji wydarzenia organizowanego cyklicznie z okazji rocznicy tragicznego w skutkach wyroku Sądu Najwyższego w sprawie Roe vs Wade i legalizacji tak zwanej aborcji. Doszło do tego 22 stycznia 1973 roku.

Od tego czasu w Stanach Zjednoczonych zostało legalnie zabitych około 60 milionów dzieci – przypomina portal Life Site News.

– Jak wszyscy wiecie, sprawa Roe kontra Wade zaowocowała jednym z najbardziej liberalnych praw aborcyjnych w świecie – mówił w piątek prezydent, którego przesłanie transmitowane było na żywo z Ogrodu Różanego Białego Domu. Donald Trump podkreślił, iż USA to jedno z siedmiu państw zezwalających na tak zwane późne aborcje – obok m.in. Korei Północnej i Chin. – To jest złe i musi się zmienić – podkreślał.

Prezydent znalazł sporo słów uznania dla ruchów obrony życia. Wymieniał też dokonania swej własnej administracji w sferze praw nienarodzonych. Dostrzegł pozytywną zmianę w nastawieniu Amerykanów do sprawy pro-life, co przejawia się m.in. w badaniach opinii społecznej.

– Marsz dla Życia jest ruchem zrodzonym z miłości – kochacie swoje rodziny, swoich sąsiadów, kochacie nasz naród. I kochacie każde dziecko, narodzone i nienarodzone, ponieważ wierzycie, że życie jest święte, że każde dziecko jest drogocennym darem od Boga – mówił Donald Trump.

– Wiemy, że życie jest największym cudem ze wszystkich, widzimy to w oczach każdej nowej matki –  podkreślał prezydent, który podziękował wszystkim, którzy z oddaniem pracują na rzecz wsparcia rodziców spodziewających się przyjścia na świat potomstwa.

– Dzięki wam dziesiątki tysięcy Amerykanów urodziły się i osiągnęły swój dany przez Boga potencjał – mówił.

Tegoroczny waszyngtoński Marsz dla Życia zorganizowany został pod hasłem „Miłość ratuje życie”. Pierwszy raz do jego uczestników urzędujący prezydent wygłosił specjalne przemówienie transmitowane na żywo. Trzykrotnie najwyżsi przywódcy państwa przekazali słowa poparcia telefonicznie: Ronald Reagan uczynił tak w 1987 roku, zaś George W. Bush w 2003 i 2004 roku.

Źródło: Life Site News