Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Trump przemówił podczas "Marszu Dla Życia"

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Prezydent Stanów Zjednoczonych przemówił do uczestników 45 Marszu Dla Życia. Donald Trump zwrócił się do manifestantów w ubiegły piątek za pośrednictwem telewizji. Był to pierwszy taki przypadek w historii.

 
Pod rządami mojej administracji zawsze będziemy bronić pierwszego prawa w Deklaracji Niepodległości, czyli prawa do życia – zadeklarował w piątkowe popołudnie Donald Trump, który jako pierwszy w historii prezydent Stanów Zjednoczonych wygłosił transmitowane na żywo specjalne przemówienie do uczestników dorocznego Marszu dla Życia.
 

WYPOWIEDŹ Donalda Trumpa: napisy PL

https://www.youtube.com/watch?list=PLolzY7tCa6AfKd0b3reWUrACBKewwZhSi&v=Z5M8Q_oc3GA
Jak podkreślali organizatorzy, to najliczniejsza spośród wszystkich dotychczasowych edycji wydarzenia organizowanego cyklicznie z okazji rocznicy tragicznego w skutkach wyroku Sądu Najwyższego w sprawie Roe vs Wade i legalizacji tak zwanej aborcji. Doszło do tego 22 stycznia 1973 roku.
 
Od tego czasu w Stanach Zjednoczonych zostało legalnie zabitych około 60 milionów dzieci – przypomina portal Life Site News.
 
– Jak wszyscy wiecie, sprawa Roe kontra Wade zaowocowała jednym z najbardziej liberalnych praw aborcyjnych w świecie – mówił w piątek prezydent, którego przesłanie transmitowane było na żywo z Ogrodu Różanego Białego Domu. Donald Trump podkreślił, iż USA to jedno z siedmiu państw zezwalających na tak zwane późne aborcje – obok m.in. Korei Północnej i Chin. – To jest złe i musi się zmienić – podkreślał.
 
Prezydent znalazł sporo słów uznania dla ruchów obrony życia. Wymieniał też dokonania swej własnej administracji w sferze praw nienarodzonych. Dostrzegł pozytywną zmianę w nastawieniu Amerykanów do sprawy pro-life, co przejawia się m.in. w badaniach opinii społecznej.
 
– Marsz dla Życia jest ruchem zrodzonym z miłości – kochacie swoje rodziny, swoich sąsiadów, kochacie nasz naród. I kochacie każde dziecko, narodzone i nienarodzone, ponieważ wierzycie, że życie jest święte, że każde dziecko jest drogocennym darem od Boga – mówił Donald Trump.
 
– Wiemy, że życie jest największym cudem ze wszystkich, widzimy to w oczach każdej nowej matki –  podkreślał prezydent, który podziękował wszystkim, którzy z oddaniem pracują na rzecz wsparcia rodziców spodziewających się przyjścia na świat potomstwa.
 
– Dzięki wam dziesiątki tysięcy Amerykanów urodziły się i osiągnęły swój dany przez Boga potencjał – mówił.
 
Tegoroczny waszyngtoński Marsz dla Życia zorganizowany został pod hasłem „Miłość ratuje życie”. Pierwszy raz do jego uczestników urzędujący prezydent wygłosił specjalne przemówienie transmitowane na żywo. Trzykrotnie najwyżsi przywódcy państwa przekazali słowa poparcia telefonicznie: Ronald Reagan uczynił tak w 1987 roku, zaś George W. Bush w 2003 i 2004 roku.
 
Źródło: Life Site News

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa