W Norymberdze sądzono hitlerowców także za aborcję

Jednym z zarzutów przedstawionych hitlerowskim zbrodniarzom podczas tzw. późnych procesów norymberskich było “zachęcanie lub zmuszaniu niearyjskich kobiet do poddania się aborcji, świadczeniu im usług aborcyjnych oraz wyłączeniu jurysdykcji sądów polskich w sprawach o dokonanie aborcji” – zauważył mec. Jerzy Kwaśniewski z instytutu Ordo Iuris.

 
Dodał, że oskarżeni i skazani za to zostali członkowie SS i urzędnicy Głównego Urzędu ds. Ras i Osadnictwa SS (RuSHA, czyli Rasse- und Siedlungshauptamt).
Aborcja na ziemiach polskich została po raz pierwszy w historii zalegalizowana 9 marca 1943 roku przez niemieckie władze okupacyjne. Okres do 1945 r. był jedynym w historii Polski, kiedy zabijanie nienarodzonych było legalne bez jakichkolwiek ograniczeń.
– Osobiście zastrzelę tego idiotę, który chciałby wprowadzić w życie przepisy zabraniające aborcji na wschodnich terenach okupowanych – mówił  Hitler.
W tym samym czasie w Niemczech prawo przewidywało karę śmierci za aborcję, za wyjątkiem stanu zagrożenie życia matki. W latach 1935-1943 w Niemczech dopuszczalna była aborcja eugeniczna, czyli zabijanie dzieci chorych.
Jak zauważył mec. Kwaśniewski, urzędnicy SS skarżyli się na powszechny sprzeciw niemieckich lekarzy – katolików wobec aborcji. Cytowali słowa lekarza (członka NSDAP), który sprzeciwiał się jakiejkolwiek aborcji, słowami: “dla mnie kobieta w ciąży jest zawsze nietykalna”. Inny wreszcie lekarz, także niemiecki narodowy socjalista, przezornie klarował esesmanom, że w razie przegranej wojny nawet fakt dokonywania aborcji wyłącznie na dobrowolne żądanie kobiety nie będzie się liczył, i tak zwycięzcy go dorwą i osądzą. Byli i tacy lekarze, którzy zasadniczo byli gotowi zabijać nienarodzonych Słowian, ale wyrażali poważne obawy, że sprzeczna z naturą dopuszczalność aborcji zniszczy nie tylko moralność gorszych rasowo ludzi, ale następnie zarazi demoralizacją niemieckie kobiety i dziewczęta.
Źródło: gosc.pl

Zamknij menu
Twitter
YouTube
Instagram

Podobało się? Podziel się z innymi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Małych Stópek, z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Świętego Ducha 9,
2) kontakt z administratorem: e-mail: kontakt@fundacjamalychstopek.pl, tel: 791 138 902,
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. ,
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji,
6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych,
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego,
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne.


Poniżej wpisz kwotę jaką chcesz podarować
Fundacji Małych Stópek

Podaj kwote

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości