Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Agata i jej bieg dla Życia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Agata napisała do nas sama i również ona jest autorką akcji „Bieganie pomaga”. Przyznajemy szczerze, że jesteśmy pełni podziwu jej samozaparcia i dobrego serca, tym bardziej, że potrzeby są, bo zbieramy na operację naszego małego podopiecznego – Mateuszka, który niedługo przyjdzie na świat (więcej TU).
To jej krótka relacja:
Na początku najważniejsze 😀 w poście „Dobro wraca” oraz w całym zamyśle mojego biegania jest moje postanowienie zatytułowane BIEGANIE POMAGAZgodnie z zapowiedzią 1km=1zł na cele charytatywne, oraz podsumowaniem stycznia 81,64km, co daje w zaokrągleniu 82,00zł za styczeń ląduje na koncie Fundacji Małych Stópek 
Po operacji wyrostka, która miała miejsce 16 listopada Pan Doktor zasugerował, abym wstrzymała się z treningami biegowymi i siłowymi przez 3 miesiące. W grudniu i na początku stycznia jeszcze spacerowałam, koło 9 stycznia mój organizm powoli zaczął się domagać biegania, więc nastała pora na marszobiegi, a od 20 truchcikiem wracam na ścieżki biegowe wydłużając sobie dystans. Końcówka miesiąca zakończyła się sukcesem 13,40km w tempie 5:44, co daje mi nadzieję, że 15 kwietnia będę w stanie przebiec swój pierwszy półmaraton :P.
JPEG_20180128_142917_-2049516349
„Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” – Św. Augustyn
Dziękujemy Ci Agato. Bardzo cieszy nas fakt, że dzieło ratowania nienarodzonych, stało Ci się tak bliskie i że mogłaś połączyć je ze swoją pasją do biegania 🙂
„Bo każdy dzień jest dobry, by bronić życia…”
 
Zespół FMS
👣
źródło: https://bieganiepomaga.com/2018/02/01/podsumowanie-miesiaca/
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa