Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Selfie ks. Tomasza | Zostań Twarzą Marszu dla Życia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Fundacja Małych Stópek zachęca do włączenia się w akcję ,,Zostań twarzą Marszu dla Życia”. Z nadesłanych fotografii zostanie utworzona specjalna mozaika, ukazująca nowonarodzone dzieciątko oraz napis, zapraszający na największe w Polsce wydarzenie pro-life.
Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes FMS zachęca do przesyłania zdjęć twarzy, które staną się wizytówką szczecińskiej manifestacji w Obronie Życia.
Marsz dla Życia to my, więc można powiedzieć, że ma ,,twarz” Obrońców Życia – moją i twoją – wyjaśnia kapłan
Do włączenia się w akcję, wystarczy wejść na: http://dlazycia.info/mozaika/
– Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę i wypełnić podane pola. Dzięki specjalnej platformie, każdy wysyłający zdjęcie, stanie się częścią grafiki, zapraszającej na Marsz – dodaje ks. Tomasz 
https://www.youtube.com/watch?v=lWMxVzN8Flg&feature=youtu.be
 
Marsz dla Życia odbędzie się już 15.04.2018  o godz. 15:00 i przejdzie głównymi ulicami Szczecina. Hasło tegorocznej manifestacji to: ,,Piękni od poczęcia”. Radosna, rodzinna manifestacja pro-life od lat gromadzi Obrońców Życia, zarówno z Polski jak i z zza granicy.
 

Anna Pleskot

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa