Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

SPUC – Szkocka walka o każde życie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działające na terenie Wielkiej Brytanii Towarzystwo Ochrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC), od 50 lat walczy z tzw. ,,Kulturą śmierci”. Jak zgodnie mówią jego członkowie, celem jest zakazanie aborcji w całym Zjednoczonym Królestwie.
Towarzystwo organizuje także kampanie na rzecz promocji wizji pro-life. Zaangażowanie szkockich obywateli jest ogromne: pracują w szkołach, mediach oraz lobbują wśród  polityków.
 
,,Jeśli wierzysz w prawa człowieka, w zdrowy rozsądek, w logikę, powinieneś być pro-life”(Michael Robinson, rzecznik prasowy SPUC Scotland)
 
„Od momentu poczęcia jesteś człowiekiem z potencjałem, a nie potencjalnym człowiekiem” (Emmet Dooley, prelegent SPUC Scotland)
Sprawa obrony życia jest kwestią ogólnonarodową, dlatego jako Obrońcy Życia ze Szczecina, cieszymy się że w Szkocji są tak prężnie działający prolife’rzy.
Zapraszamy do obejrzenia materiału pt. ,,Słuszna walka”:

Cz. II

 
„…bo każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS
👣
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa