Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Podopieczni Fundacji Małych Stópek dziękują!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Była ogromna pomoc, prawdziwe zaangażowanie, radość w oczach podopiecznych i teraz kiedy wszystkie otrzymane dary zostały już rozdysponowane, przyszedł czas podsumowania i szczerych, prosto z serca płynących podziękowań.

Kiedy przed świętami Bożego Narodzenia Fundacja Małych Stópek ruszyła z akcją „Paczuszka dla Maluszka”, wiedzieliśmy, że możemy liczyć na wiele dobrych serc, które rozumieją, że okres świąt dla wielu rodzin nie jest najszczęśliwszym w roku. Jednak dobroć jakiej świadkami byliśmy przez ostatnie ące, jest tak czysta i piękna, że może nam zabraknąć słów, aby dostatecznie wyrazić za nią naszą wdzięczność.

Od początku grudnia, do świąt i jeszcze w pierwszych dniach nowego roku łącznie w „Paczuszkę dla Maluszka” zaangażowało się 1673 wielkich serc. Do fundacyjnych drzwi kurier pukał prawie codziennie aby dostarczyć nam w sumie 415 paczek, a zebrane darowizny na łączną kwotę 131 754,51 zł pozwoliły zaopatrzyć kolejne paczuszki w niezbędne dla maluszków produkty takie jak: smoczki, kremy, pudry, szampony i specjalne środki piorące do dziecięcych ubranek.

Co nas niezmiernie ucieszyło, to to, że dorośli bardzo zachęcali najmłodszych do dzielenia się darami z naszymi podopiecznymi. Mieliśmy wiele telefonów ze szkół z prośbą o plakaty „Paczuszki dla Maluszka” , tak więc wiemy o wielu zbiórkach nie tylko w liceach, ale również w podstawówkach i przedszkolach – łącznie w 12 placówkach oświatowych. To piękne, że w ten sposób uczymy  dzieci wrażliwości na potrzeby innych ludzi.

Ukłony kierujemy również w stronę 27 parafii w całej Polsce, w których stanęły choinki ubrane w bombki, zachęcające do wzięcia udziału w „Paczuszce dla Maluszka”.

Z Waszą pomocą informacja o akcji dotarła do wielu zakątków.


 

Dziękujemy w imieniu tych najmniejszych,

Ks. Tomasz Kancelarczyk

i zespół Fundacji Małych Stópek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa