Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Transmigracja duszy, czyli nauka według lewicy…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W grudniu 2017 r. po naciskach środowisk lewicowych została odwołana konferencja naukowa pt. „Prawo dziecka do życia”. Prelegentami mieli być wybitni specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Oficjalnym powodem odwołania spotkania miało być „ewentualne zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania szpitala w jej trakcie”. Nieoficjalnym powodem podzielili się zaś przedstawiciele Partii Razem, którzy po odwołaniu konferencji głośno oznajmili: „Uważamy, że prelegenci związani z ruchami anti-choice wykorzystują prestiż uniwersytetu, a także autorytet lekarzy specjalistów, którzy na konferencji mają się pojawić i wygłosić referaty. Uniwersytet to przestrzeń nauki, wolna od ideologii, religii i przesądów”.

To jednak nie jedyny przypadek naciskania środowisk aborcyjnych na uczelnie. Miesiąc przed odwołaną konferencją na UJ również Warszawski Uniwersytet Medyczny i jeden z Instytutów PAN wycofały się z przygotowań na konferencję pt. „Prawa poczętego pacjenta”. Nie trzeba chyba również przypominać fali odmów ze strony uniwersytetów jaka dotknęła Rebekkę Kiessling i jej wykłady na temat prawa dziecka do życia. Czyżby ktoś bał się świadectwa kobiety poczętej w gwałcie, a mimo wszystko stającej po stronie życia? Czyżby ktoś bał się obrony życia, którą reprezentują ludzie nauki, wykorzystujący jedynie wiedzę medyczną, czyste fakty i merytoryczne argumenty?

Wróćmy jednak do stanowiska partii razem:  „Uważamy, że prelegenci związani z ruchami anti-choice wykorzystują prestiż uniwersytetu, a także autorytet lekarzy specjalistów, którzy na konferencji mają się pojawić i wygłosić referaty. Uniwersytet to przestrzeń nauki, wolna od ideologii, religii i przesądów”.
Jak zatem wyjaśnią  TO

Jeśli na dyskusję, rzetelną wiedzę wykładaną przez naukowców i lekarzy nie ma miejsca na polskich uczelniach, a na konferencję na temat „transmigracji duszy”, które prowadzi nauczyciel jogi już tak, to chyba powinniśmy się poważnie zastanowić nad stanem polskiego szkolnictwa wyższego. Bo ktoś tu chyba za bardzo się rozpędził w monopolizowaniu treści, które mogą, a których nie wolno przedstawiać studentom.
 

Anna Piotrowska

 
 
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa