Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Półrocze edukacji w szkołach za nami

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Pora na podsumowanie pierwszego półrocza naszej działalności w szkołach z nowym programem edukacyjnym, w którym spotykamy się z uczniami i wygłaszamy prelekcję nt. wartości życia. Do tej pory przeprowadziliśmy lekcje pro-life w 111 klasach, odwiedzając 16 szkół, czyli spotkaliśmy się z ok. 3300 uczniami. Łącznie spędziliśmy z gimnazjalistami i licealistami 6105 minut.
 
Nasze wizyty podnoszą świadomość młodych, pokazują prawdę i autentycznie zmieniają ich podejście do poczętego życia. Są owocne dyskusje, bogate materiały a czasem i łzy wzruszenia. To wszystko dzięki darczyńcom, którzy wspierają nas stałą darowizną raz w miesiącu!

Jesteś nauczycielem lub katechetą i chcesz zaprosić prelegenta Fundacji do swojej szkoły?! Zadzwoń pod nr 667 249 282 lub napisz na adres edukacja@fundacjamalychstopek.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa