Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Ks. Tomasz w Zdrapce Wielkopostnej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Czym jest Zdrapka Wielkopostna?

Od 2015 roku projekt dociera do tysięcy osób. Celem zdrapki jest towarzyszenie uczestnikom  po to, aby odkryli inspirację do uporządkowania swojego życia.

 

Mamy przekonanie, że uczestnicząc w Zdrapce Wielkopostnej można zrobić pewny krok w kierunku szczęścia swojego oraz swoich bliskich.

Zdrapka Wielkopostna to 40 ćwiczeń dla ducha oraz ciała przeznaczonych na Wielki Post i umieszczonych na papierowej planszy zakrytej zdrapką. Organizatorem akcji jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce. Jej pierwsza edycja odbyła się w 2015 roku i zebrała kilkuset uczestników. W kolejnych latach zdrapka dotarła już do tysięcy osób w Polsce i poza granicami naszego kraju. Każda edycja ma swoje specjalne przesłanie np. Miłosierdzie Boże, 300-lecie koronacji cudownego obrazu Matki Bożej w Częstochowie czy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Cel Zdrapki Wielkopostnej

Jej celem jest towarzyszenie Tobie w taki sposób, abyś przez 40 dni akcji odkrył inspirację do uporządkowania swojego życia. Czy można podołać 40 dniom ciągłych ćwiczeń? Przekonasz się, że tak! Intencją zdrapki nie jest umartwianie się ponad swoje siły.  Chodzi o to, by zaczerpnąć z Wielkiego Postu jakąś korzyść. Dlatego zadania mają sugerować pewne akcenty, które są bardzo ważne w życiu każdego człowieka.
Więcej o zdrapce na www.zdrapkawielkopostna.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa