Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Fundacja Małych Stópek w Radiu eM

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Ks. Tomasz Kancelarczyk wraz reprezentacją Fundacji Małych Stópek odwiedził w ostatnich dniach Gliwice. Stópkowa ekipa udała się tam na zaproszenie regionalnej rozgłośni radiowej archidiecezji katowickiej czyli Radia eM. Wzięliśmy udział w plenerowej audycji na terenie Centrum Handlowego „Forum” zorganizowanej w ramach radiowej akcji wielkopostnej  „Dzielenia się chlebem”.

Ksiądz Tomasz wraz z Marią i Anią, podczas nadawanej na żywo audycji, opowiedzieli o codziennej pracy Fundacji Małych Stópek. Padło wiele wzruszających historii o podopiecznych, które pokazały jak czasem niewiele potrzeba aby pomóc drugiemu człowiekowi. Opowiedzieliśmy o świadectwach darczyńców fundacji, którzy będąc częścią dzieła ratowania dzieci zagrożonych aborcją sami widzą, że dobro wraca i że naprawdę warto walczyć o odmianę losu, nawet nieznanej nam, osamotnionej kobiety.

Nasza audycja z Radiem eM rozpoczęła również akcję „Pieluszka dla Maluszka”, dlatego przez cały czas trwania audycji do naszego plenerowego studia podchodziło wiele osób z darami dla naszych podopiecznych.

Po Gliwicach przyjdzie czas na Chorzów, Tychy, Zabrze i Katowice – tam już nas nie będzie, ale jak najbardziej zachęcamy wszystkich do słuchania audycji Radia eM i do brania udziału w „Pieluszce dla Maluszka” zorganizowanej dla podopiecznych Fundacji Małych Stópek, której finał planowany jest dopiero na 25 marca, więc jest jeszcze czas!

Cała ta akcja nie mogłaby się jednak odbyć, gdyby nie cudowne grono ludzi dobrej woli.

Jako Fundacja Małych Stópek składamy serdeczne podziękowania głównemu partnerowi akcji „Dzielenia się Chlebem” czyli Izbie Rzemieślniczej w Katowicach, która ufundowała pieczywo dla wszystkich darczyńców akcji „Pieluszka dla Maluszka”.

Dziękujemy również Radiu eM za zorganizowanie akcji i przygotowanie studia plenerowego oraz za to, że zechcieli wysłuchać naszych historii o codziennym działaniu na rzecz nienarodzonych. Dzięki Wam więcej osób mogło dowiedzieć się, że jesteśmy i naprawdę pomagamy.

Jednak w tym miejscu nie może zabraknąć również podziękowań dla Pani Justyny Stolfik – Bindy, dzięki której nasz udział w akcji mógł mieć miejsce. To właśnie ona zaproponowała zaproszenie Fundacji Małych Stópek i zorganizowanie akcji „Pieluszka dla Maluszka”. Na co dzień Justyna jest cudowną mamą, reporterem radia oraz darczyńcą Fundacji Małych Stópek. Jak sama nam wyznała, idea obrony nienarodzonych jest bardzo bliska jej sercu, stąd to ogromne zaangażowanie i wielkie serce włożone w akcję.

Justyno, dziękujemy za gościnę, rozmowę i za wszystko!

Foto: Patrycja Kozieł

 

 Anna Piotrowska 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa