Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Problem z PITem? Pomożemy!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Rozpoczął się czas rozliczenia z podatku dochodowego. Nie należy to do najprzyjemniejszych czynności. Znaleźliśmy jednak sposób, by ułatwić Ci rozliczenie się z państwem i tym samym wesprzeć obronę ludzkiego życia poprzez przekazanie 1%. Wpisując w cel szczegółowy „Małe Stópki” sprawisz, że Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wesprze samotne mamy będące pod opieką Fundacji Małych Stópek.
 
Jesteś emerytem lub rencistą? W kilka minut możesz zrobić coś dla ratowania życia!
Jeżeli dostałeś od organu rentowego (np. ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A, możesz przekazać 1% podatku dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, wypełniając formularz PIT-OP i składając (wysyłając) go do właściwego Urzędu Skarbowego do 30 kwietnia 2018 r. Formularz jest prosty w wypełnieniu, wystarczy wpisać swój PESEL, imię i nazwisko, adres urzędu skarbowego, nr KRS 0000048068 i cel szczegółowy: MAŁE STÓPKI oraz go podpisać.
Formularz dostępny do pobranie tutaj: PIT OP

W każdą środę marca od godziny 15.30 – 18.30 w siedzibie Fundacji Małych Stópek dyżurować będzie księgowa, która bezpłatnie wypełni dla Ciebie PITa.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa