Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

100 tys. Irlandczyków przemaszerowało ulicami Dublina w „Marszu dla Życia”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Ponad 100 tys. Irlandczyków wyraziło swoje poparcie dla ochrony życia nienarodzonych. „Marsz dla Życia” był częścią kampanii promującej sprzeciw wobec wprowadzenia legalizacji aborcji w majowym referendum.

Zdaniem organizatorów „Marsz dla Życia” był największym wydarzeniem o charakterze pro – life w historii Irlandii. Ogromny tłum przeciwników aborcji przeszedł ulicami Dublina, aby wyrazić swoje poparcie dla ochrony życia nienarodzonych. Maszerowano pod hasłem „Save the 8th” (ang. Zachowaj Ósmą) czyli ósmą poprawkę do Konstytucji Irlandii, która mówi, że życie kobiety i nienarodzonego dziecka jest tak samo chronione. Zwolennicy aborcji chcą wycofania tego zapisu z konstytucji.

– Ta ogromna liczba uczestników to powstanie zwykłych ludzi przeciw mediom, politycznemu establiszmentowi oraz potężnym proaborcyjnym koncernom, które wydały już miliardy na kampanie promujące aborcję(…) Irlandia jest na rozdrożu swojej historii, nie ma miejsca na aborcję we współczesnym i pełnym współczucia społeczeństwie – wskazała rzeczniczka kampanii , Niamh Ui Bhriain.

Ważny głos zabrała dr Judy Ceannt, która wskazała, że liberalny rząd chciałby wprowadzenia aborcji na życzenia do trzeciego miesiąca ciąży. – Nikt nie konsultował się z nami (lekarzami – przyp. red.) w tej sprawie. Rządowe prawo przede wszystkim będzie krzywdzić innych ludzi. Jako lekarze nie możemy intencjonalnie zabijać czy skrzywdzić pacjenta, zwłaszcza jeżeli jest to bezbronne, nienarodzone dziecko. Rząd nie ma prawa zmuszać nas do tego – uzasadniała swoją postawę.

Referendum odbędzie się 8 maja 2018 r. Od miesięcy trwają kampanie zarówno pro jak i antyaborcyjne, a społeczeństwo jest podzielone. Irlandia miała do tej pory jedno z najlepiej chroniące życie prawo na świecie – aborcja dopuszczona jest tam jedynie w przypadku zagrożenia życia matki.

źródło: http://www.pch24.pl/100-tys–irlandczykow-przemaszerowalo-ulicami-dublina-w-marszu-dla-zycia,58955,i.html#ixzz59okEqFqZ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa