Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

"Bieganie pomaga" już wkrótce w Poznaniu!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jakiś czas temu pisaliśmy na naszej stronie o Agacie, która jest darczyńcą Fundacji i postanowiła zorganizować akcję „Bieganie Pomaga” (więcej informacji znajdziecie TU). Dzięki jej ostatniemu biegowi na 81,64 km na jednego z podopiecznych Fundacji Małych Stópek została przekazana kwota 81,64 zł. 

Otóż chcieliśmy Was poinformować, że nasz dzielny sportowiec o wielkim sercu jeszcze nie zakończył akcji i wygląda na to, że dopiero się rozkręca 🙂 Agata właśnie napisała do nas, że zamierza wziąć udział w poznańskim Półmaratonie PKO i pobiec dla życia! Bieg odbędzie się dokładnie 15 kwietnia, dlatego wszystkich z Poznania i okolic zachęcamy do kibicowania w tym dniu Agacie, a rozpoznać ją nie będzie trudno, gdyż pobiegnie w zaprojektowanej we współpracy z nami koszulce z logiem Bractwa Małych Stópek.

Równo miesiąc do mojego pierwszego półmaratonu. 

11. PKO Poznań Półmaraton odbywa się 15 kwietnia – dokładnie wtedy kiedy w Szczecinie jest Marsz dla Życia organizowany przez Fundację Małych Stópek. W związku z tym, że moje wybiegane pieniążki przekazuje na Bractwo Małych Stópek mój pierwszy półmaraton przebiegnę „dla Życia”:

źródło: https://bieganiepomaga.com/2018/03/15/coraz-blizej/

Trzymajcie kciuki za nią, a wszystkich mieszkańców Szczecina i okolic 15 kwietnia zapraszamy na największy w Polsce Marsz dla Życia, który jak co roku ruszy z Jasnych Błoni o godz. 15:00.

Zespół FMS

👣

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa