Szczeciński Marsz dla Życia wspierają biskupi!

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Szczeciński Marsz dla Życia wspierają biskupi!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Do XVI szczecińskiego Marszu dla Życia już tylko 3 tygodnie! W ostatnich dniach siedziba Fundacji Małych Stópek zamieniła się w studio malarskie, w którym codziennie przygotowywane są flagi z tegorocznym hasłem marszu: „Piękni od poczęcia”. Oprócz tego Szczecin zalały plakaty zachęcające wszystkich Obrońców Życia do uczestnictwa w pochodzie dla życia. Pracy jednak jeszcze dużo, dlatego codziennie zachęcamy kolejne osoby do zaangażowania się w pomoc przy organizacji.

W ubiegłym tygodniu media obiegła informacja: Księża biskupi są bardzo wdzięczni, że takie inicjatywy mają miejsce w Szczecinie. Stamtąd inicjatywa ta przenosi się również na inne miasta. Biskupi bardzo wspierają wszystkie inicjatywy, które mają na celu dobro człowieka, i to dobro każdego człowieka, szczególnie tego najmniejszego, bezbronnego – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Bardzo cieszy nas to słowne wsparcie i liczymy, że i w tym roku nie zawiedziemy, dając przykład dla całej Polski jak w sposób radosny i pokojowy można zamanifestować swój szacunek dla wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Dla przypomnienia, tak pięknie mieszkańcy Szczecina przemaszerowali w ubiegłym roku w obronie życia:

Widzimy się 15 kwietnia na Jasnych Błoniach o godzinie 15:00 i pamiętajcie, że jak co roku można przynosić pieluchy dla naszych podopiecznych!

Anna Piotrowska

Fundacja Małych Stópek

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa