Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Obchody Dnia Świętości Życia w szkole

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W ostatnim czasie zgłosili się do nas przedstawiciele Szkół Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Poprosili nas o gadżety, aby promować w swoim najbliższym środowisku działalność na rzecz życia, w tym działalność naszej Fundacji. Ponadto z okazji Dnia Świętości Życia zorganizowali kawiarenkę, gdzie oprócz serwowania słodkości promowali nasze materiały i zorganizowali zbiórkę na rzecz naszych podopiecznych.

A oto relacja:

Z okazji Dnia Świętości Życia, które obchodzone jest 25 marca, Samorząd Uczniowski podjął się organizacji  akcji mającej na celu  promowanie  nadrzędnej wartości życia ludzkiego.  W czasie zebrań z rodzicami (15-16 marca) przedstawiciele SU zorganizowali kawiarenkę, gdzie serwowano pyszne pączki, kawę i herbatę oraz rozdawano materiały edukacyjne (foldery oraz ulotki aplikacji „Adoptuj życie”).  Zebrane środki zostały przekazane na wsparcie akcji Fundacji Małych Stópek m.in. na pomoc samotnym matkom i ich dzieciom. 

Kolejne działanie obejmowało organizację wystawy „Kocham Cię Życie”. To pierwsza wystawa autorstwa Fundacji Małych Stópek, w całości poświęcona osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Małgosię, Wiktora i wielu innych odwiedziła w lipcu 2017 r. fundacyjna ekipa, aby poznać ich niezwykłe historie, pasję oraz to co w nich najlepsze: zdolność do kochania, której nie ogranicza żadna niepełnosprawność. Wystawa, którą można wciąż oglądać w holu naszej szkoły, została przygotowana przez Wspólnotę „Nikodem” – za co serdecznie dziękujemy.

Podziękowania należą się także uczniom, którzy bezinteresownie zaangażowali się w organizację akcji: Weronice Ignacy, Marcinowi Starzonkowi, Marysi Jakobsche, Amelii Kania, Dyrekcji, nauczycielom oraz wszystkim, którzy postanowili nas wesprzeć.

SU

źródło: http://lots.pila.pl/galeria/2017-18/2132;kocham-cie-zycie
Fundacja Małych Stópek serdecznie dziękuje za tę piękną inicjatywę!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa