Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Wyłonieni zwycięzcy konkursu „Piękni od poczęcia”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zainspirowani zeszłorocznym doświadczeniem w Lublinie, gdzie zorganizowany był konkurs „Każdy piękny od poczęcia” przenieśliśmy pomysł na nasz fundacyjny grunt. Zorganizowaliśmy konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich pt. „Piękni od poczęcia”. Jest to nie tylko główny temat konkursu, ale również hasło tegorocznego, szczecińskiego Marszu dla Życia.
 
Czas nadsyłania prac minął 12 marca. W piątek 6 kwietnia, pod przewodnictwem pomysłodawcy konkursu ks. Tomasza Kancelarczyka, zebrała się komisja konkursowa. Po ponad 2 godzinnych naradach, czytaniu i oglądaniu nadesłanych prac, wyłonieni zostali laureaci konkursu.
 
Napłynęło do nas blisko 30 prac w dwóch – z czterech dostępnych – kategoriach: plastycznej i literackiej. Największa ich liczba była wykonana przez uczniów klas 5-8 (w tym 2 gimnazjum) szkól podstawowych. Prace były niezwykle ciekawe, często pomysłowe, wykonane różnymi technikami, a co dla nas najważniejsze, miały swój cel i określony przekaz. Uczestnicy konkursu doskonale zmierzyli się z zadanym im tematem. Komisja konkursowa, po licznych dyskusjach i analizach prac, wyłoniła 5 zwycięzców – I i II miejsce w kategorii literackiej, I i II miejsce w kategorii plastycznej w klasach V-VIII oraz I miejsce w klasach I-IV.
 
Z radością ogłaszamy wyniki konkursu „Piękni od poczęcia”
 
Kategoria literacka:
 
I miejsce – Martyna Piątkowska kl. III Gimnazjum nr 18 w Szczecinie, za wiersz „Życie – najwyższa wartość”
II miejsce – Aleksandra Żółwińska z Gimnazjum Integracyjnym w Stargardzie, za wiersz „Matka i Syn”
 
 
Kategoria plastyczna:
 
klasy V-VIII
I miejsce – Klaudia Iwanicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Stargardzie, za piękna rzeźbę „Piękni od poczęcia”

II miejsce – Anna Ośmiałowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmnie, za piękny plakat

 
 
klasy I-IV SP
I miejsce – Szymon Jarmarkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Zieleniewie

 
 
Wszyscy uczestnicy otrzymają od nas drobne upominki, które już wkrótce prześlemy pocztą na podane w kartach zgłoszeniowych adresy. Natomiast laureatów konkursu zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród w najbliższą niedzielę 15 kwietnia o godz. 15 na Jasnych Błoniach, przed wyruszeniem szczecińskiego Marszu dla Życia.
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa