Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Biegu dla Życia ciąg dalszy!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Przed Wami kolejna część relacji Agaty, najbardziej zabieganego darczyńcy Fundacji Małych Stópek

Jestem wdzięczna….

…jest 23 kwietnia, a ja w tym miesiącu mam nabiegane i  wychodzone 120km, a każdy kilometr to złotówka dla Fundacji Małych Stópek. Przed półmaratonem pisałam, że każdy krok to będzie modlitwa za życie i tak było. W każdym biegu w ręku towarzyszy mi pewien przedmiot, który ma niezwykłą moc, dzięki któremu zawsze jestem zwycięzcą…

…to RÓŻANIEC, który swoją drogą z Rzymu przywiozła mi Anetka z mojej „Rodziny” Biegaczy ze Świnoujścia.

Kochani Obrońcy Życia, w dniu, w którym Wy maszerowaliście z Hasłem „Piękni od poczęcia” ja rano myślałam o Was ciepło biegnąc pierwszy w życiu półmaraton i z każdą tą myślą nogi miałam coraz lżejsze. Na trasie półmaratonu biega wielu rodziców z dziećmi w wózkach z różnymi wadami wrodzonymi i mają w sobie tyle radości, tyle miłości, tyle ciepła. PIĘKNI OD POCZĘCIA. Dziękuję Bractwu Małych Stópek za wszystko co robicie.

I ja też się czuję piękna dzięki Wam, w każdej chwili. Jest jeszcze jedna rzecz, którą ciągle odkładałam. Jakiś czas temu chciałam się zarejestrować jako dawca szpiku i wypełniłam wszystkie dokumenty ale nie zebrałam się, żeby odesłać patyczki z wymazem. Na biegu SZPOT Swarzędz było stoisko DKMS, więc w końcu dokończyłam „dzieła” i zarejestrowałam się jako dawca szpiku i komórek macierzystych.

20 kwietnia miałam 29 urodziny. Wiele życzliwych mi osób składało mi piękne życzenia, a ja…. a ja życzę wszystkim, żeby byli tak szczęśliwi jak ja jestem teraz. Jestem wdzięczna za to, jacy cudowni ludzie mnie otaczają, za miłość, za to co robię, za to w jakim momencie teraz jestem.

Nie przepadam szczególnie za rapem ani hip hopem, ale ostatnio pewna CUDOWNA Para Biegaczy z Głogowa zaraziła mnie twórczością MEZO.

Jacek MEZO Mejer – Wdzięczny

Jestem wdzięczny, nawet kiedy nie mam pieniędzy, tyle ile bym chciał.

Niejeden wiele by dał, żeby być tu gdzie ja.

Jestem wdzięczny i wszystko jest dobrze, póki mam Ciebie koło mnie,

Póki czuję Twoje Serce i oddech, wszystko jest dobrze.

źródło: https://bieganiepomaga.com/2018/04/23/jestem-wdzieczna/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa