USG telefonem!

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

USG telefonem!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Nowe urządzenie pozwala ciężarnym mamom wykonać zdjęcia ultrasonograficzne ich dziecka na telefonie

Nowatorskie urządzenie ultrasonograficzne wkrótce pozwoli matkom na oglądanie nienarodzonych dzieci w ich domach za pomocą smartfonów.

Times of Israel donosi, że PulseNmore LTD w Izraelu wciąż pracuje nad końcowymi etapami ręcznego urządzenia ultradźwiękowego, ale wkrótce mają nadzieję, że wprowadzi je do oczekujących matek.
Według firmy, ich urządzenie ultradźwiękowe może łączyć się z dowolnym smartfonem i być używane do oglądania nienarodzonych dzieci, robić zdjęcia ultrasonograficzne i komunikować się z lekarzami. Według raportu szacunkowy koszt wyniesie 190 USD.
Dr Elazar Sonnenschein, współzałożyciel firmy, powiedział, że chodzi o to, aby używać urządzenia tylko wtedy, gdy istnieje obawa.
Profesor Israel Meisner, ekspert w dziedzinie położnictwa w Izraelu, wyjaśnił: „Nowy rozwój ma jedną dużą zaletę, co jest efektem uspakajającym. Kobiety czasami nie czują ruchu, dzwonią do swojego lekarza i każą iść na pogotowie. Tutaj jest opcja umieszczenia telefonu na brzuchu i zobaczenia jej dziecka.
„Aby zapobiec nieporozumieniom: to nie jest USG, aby sprawdzić defekty lub pomiary ciąży”, kontynuowała Meisner. „To jest urządzenie mające wyłącznie uspokoić kobietę, dać jej szansę zobaczenia jej płodu, połączyć się z nią, gdy jest zestresowana, i zrozumieć, że wszystko wygląda dobrze”.

Współczesna nauka dała społeczeństwu wspaniałe spojrzenie na życie w łonie matki. Poprzez ultradźwięki rodzice widzą teraz, jak ich nienarodzone dzieci poruszają się, ziewają, a nawet ssą kciuki.

WSPIERAMY ŻYCIA! Jeśli podoba Ci się ten pro-life artykuł, pomóż LifeNews.com przekazać darowiznę !

Niesamowite nowe badania wskazują, że nienarodzone dzieci zaczynają uczyć się języków, a nawet rymowanek . I zanim jeszcze zobaczą ludzką twarz, niektórzy badacze uważają, że nienarodzone dzieci mają zdolność rozpoznawania twarzy . Inne badania sugerują, żenienarodzone dzieci śnią podczas ostatniego trymestru i rozwijają smaki dla określonych pokarmów.

Te niesamowite nowe osiągnięcia dają nową nadzieję dla obrońców życia, ponieważ rozpowszechniają prawdę, że ludzkie życie jest cenne, począwszy od momentu poczęcia.


źródło: http://www.lifenews.com


Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa