Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Bo tym razem chodziło aż o dwa życia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Obrona życia to w przypadku Bractwa i Fundacji Małych Stópek oprócz niesienia pomocy i ciągłego formowania młodych Obrońców Życia, również konfrontacje z ludźmi otwarcie przeciwnymi naszym działaniom i wręcz opowiadającym się za cywilizacją śmierci. I chodzi tu nie tylko o czynne branie udziału w dyskusjach na temat wartości życia, ale również o odpieranie agresywnych ataków.

Taki miał niestety miejsce w ubiegłym tygodniu, gdy większość z nas spędzała czas z rodzinami, nabierając świeżego powietrza i sił do dalszej pracy. Tym razem oberwało się i to ostro Fundacji Małych Stópek.

Nie mamy do dyspozycji żadnej firmy od socialmedia, która zarządzałaby postami na naszych profilach, czy reagowałaby w ciągu sekundy na pojawiające się komentarze. Nie mamy za sobą sztabu dyplomatów, speców od wizerunku i tym podobnych. Nie inwestujemy w takie narzędzia, chcemy aby nasza strona i profil były jak najbardziej naturalne i pokazywały prawdę, codzienną rzeczywistość w jakiej działamy, ratując nienarodzonych. Czasem ułomną, czasem niedoskonałą, ale prężnie działającą na rzecz obrony życia. Jestem tylko ja, Fundacja i działacze Bractwa Małych Stópek.

Po tym jak na facebookowym profilu Fundacji pojawił się mój apel o pomoc dla mamy bliźniąt, która po zaoferowanej przeze mnie pomocy zrezygnowała z zamiaru aborcji, zalała nas fala dziwnych, jak i niestety wulgarnych komentarzy. W takiej sytuacji w jakiejś prawdziwej korporacji, zostałby powołany sztab kryzysowy, który starałby się zmiękczyć rozwijającą się pod moim postem dyskusję, lecz nie u nas takie rzeczy. Widać było, że frustracja komentujących wzrasta z powodu braku odpowiedzi lub takich odpowiedzi, które ich nie satysfakcjonowały (choć nie wiem, co mogłoby ich usatysfakcjonować w takiej sytuacji). Komentarze pojawiały się z częstotliwością 3 na minutę, pełne oskarżeń, podejrzliwości, a i obraźliwe. To nie mógł być przypadek, że nagle tyle osób zawitało na profil Fundacji, której działalność tak naprawdę ich nie interesuje. Zjawili się, aby nas oczernić.

Pierwsze co przyszło mi do głowy to myśl, że złość przeciwników życia jest tak wielka, bo tu już nie chodzi o jedno życie, ale o 2.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w sprawie maluchów, wiem że było warto i choćbyśmy mieli jako Fundacja zmierzyć się jeszcze kilkakrotnie z taką „internetową burzą” to za każdym razem będzie warto…bo chodzi o ludzkie życie.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa