Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Bractwo Małych Stópek Starogard Gdański zapraszają na Marsz dla Życia i Rodziny!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Już w najbliższą niedzielę 20 maja ulicami Starogardu Gdańskiego przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Będziemy tam i my – działacze ze Szczecina, ks. Tomasz Kancelarczyk, Bractwo Małych Stópek i reprezentacja Fundacji Małych Stópek. Razem z naszymi partnerami Martą i Patrykiem Wielgosz, którzy razem ze swoimi lokalnymi współpracownikami na co dzień prowadzą działania pomocowe i edukacyjne w ramach Bractwa Małych Stópek Starogard Gdański, przemaszerujemy w głośnym i radosnym marszu zrzeszającym wszystkich pro-liferów na Pomorzu. 

Współpraca z Obrońcami Życia ze Starogardu Gdańskiego formalnie rozpoczęła się ponad rok temu, jednak ich aktywna działalność na rzecz nienarodzonych była znana już ks. Tomaszowi i Fundacji dużo wcześniej. Ich energia i zapał do niesienia pomocy i edukowania młodych ludzi na temat obrony życia nie mógł pozostać niezauważony i niedoceniony, dlatego bardzo chcemy być 20 maja razem z nimi na kolejnym już Marszu dla Życia i Rodziny.  Jako Bractwo Małych Stópek odwiedzamy wiele miast, aby wesprzeć organizację i przebieg lokalnych Marszy dla Życia, bo obecność każdego Obrońcy Życia na takim wydarzeniu jest nieoceniona!


 
Dlatego jeśli nie macie daleko do naszych przyjaciół ze Starogardu Gdańskiego, to przybywajcie i spotkajmy się tego dnia razem na Marszu.
➡ https://www.facebook.com/events/200351977429284/

Kulminacyjnym wydarzeniem będzie Marsz dla Życia i rodziny 20 maja. Marsz zaczniemy Mszą Św. w kościele pw. św. Katarzyny o godz. 12.15. O godz. 13.00 rozpoczęcie Marszu. Wejście na teren SCK planujemy o godz. 13.30.  Po Marszu planujemy koncert zespołu „Na Cały Głos” oraz chóru gospel z parafii Miłosierdzia Bożego. Całość przewidziana jest do godz. ok. 17.30 – czytamy na stronie organizatorów.

Do szybkiego zobaczenia!

Anna Piotrowska

Fundacja Małych Stópek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa