Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Udany Marsz dla Życia w Starogardzie Gdańskim!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W minioną niedzielę 20 maja, ks. Tomasz Kancelarczyk wraz z ekipą szczecińskich aktywistów z Bractwa Małych Stópek oraz Fundacją Małych Stópek odwiedzili swoich współpracowników ze Starogardu Gdańskiego Martę i Patryka Wielgoszów. Szczecinianie wsparli swoją obecnością i przygotowaniem starogardzki marsz dla życia, na którym pojawiło się blisko 1000 osób!

Była piękna pogoda, kolorowe balony i flagi z logo Bractwa i Fundacji Małych Stópek. Stargardzkich obrońców życia nie dało się przeoczyć, gdy pośród radosnych pieśni i okrzyków przemaszerowali ulicami swojego miasta głosząc swoje przywiązanie do obrony wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Marsz uwieńczył koncert pod Starogardzkim Centrum Kultury.

Marcie, Patrykowi i wszystkim uczestnikom dziękujemy za ten piękny Marsz dla Życia. Do zobaczenia za rok!

Anna Piotrowska

Fundacja Małych Stópek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa