Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Za wyborem? Nie! Za aborcją.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Śmiem twierdzić, że środowisko Pro-choice, deklarujące się wszem i wobec za wyborem, tak naprawdę jest tylko i wyłącznie za wyborem aborcji.

Wartość życia jest wartością nadrzędną, to znaczy że nie można jej zestawiać z innymi wartościami i poddawać procesowi wyboru, na zasadzie ta czy tamta wartość. Życie jest bezcenne i możemy z niego zrezygnować tylko na zasadzie ofiary w imię miłości bliźniego, a więc życie za życie. Przyglądając się jednakże tym, którzy taki wybór dopuszczają, czyniąc wartość życia równorzędną, a nawet podrzędną, widzę wielkie zakłamanie osób Pro-choice. Bo cóż to znaczy być za wyborem jakimkolwiek nie tylko życia i śmierci, ale sposobu życia i dysponowania tym co daje nam świat? To znaczy nie tylko mieć samemu możliwość wyboru, ale i akceptować wybór dokonany przez innych. Obserwuję to środowisko i widzę, że uznawany jest tam tylko jeden wybór – wybór aborcji. Doświadczam nieustanie ataków z tej strony za to, że udzielam pomocy kobietom w ciąży, przez co ułatwiam dokonanie wyboru za życiem. Liczne świadectwa kobiet, które urodziły dziecko także mówią, że ich wybór był akceptowany przez środowisko Pro-choice tylko wtedy, kiedy był to wybór aborcji, a kiedy przechylał się on na szalę życia kobiety te były odtrącane przez tych, którzy wcześniej deklarowali im pomoc.

Taka jest prawda, pomoc tych którzy są za wyborem jest pomocą wyłącznie w dokonaniu aborcji. Nie znam przykładów, aby środowisko Pro-choice zaakceptowało wybór życia i pomogło w jego przyjęciu. Dlatego twierdzę, że to środowisko nie jest Pro-choice tylko Pro-abortion.
 

ks. Tomasz Kancelarczyk

Fundacja Małych Stópek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa