Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Już jutro kolejna Msza dla Życia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Wszystkich ze Szczecina i okolic zapraszamy na comiesięczną Mszę Świętą w intencji Obrony Życia!
🗓 25 maja
🕗 godz. 20:00
⛪ kościół pw. św. Jana Ewangelisty (ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie).
Msza Św. dla Życia została stworzona, aby gromadzić wszystkich Obrońców Życia w mieście. Wspólne uczestnictwo w Eucharystii i modlitwa za dzieci, których życie jest zagrożone, to element spajający uczestników, który czyni ich swoistą wspólnotą w obronie poszanowania i godności każdego człowieka. Ponadto działacze pro life każdego 25. dnia miesiąca odnawiają lub podejmują przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Św. zawsze jest  sprawowana w intencjach obrony życia oraz wszystkich, którzy na jej rzecz działają, w tym darczyńców Fundacji Małych Stópek.
Przy wejściu do kościoła będzie wystawiony koszyczek, w którym można zostawiać swoje prośby i intencje. Zostaną one ofiarowane podczas Mszy Św. oraz przekazane do Modlitewnego Okna Życia.
Po wspólnej Eucharystii, zapraszamy do siedziby Fundacji Małych Stópek na ciepłą herbatę i ciacho 😉
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa