Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

FMS na festiwalu TRATWA

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W dniach 25-27 maja odbył się festiwal TRATWA w Pleszewie. Wydarzenie skierowane do ludzi młodych, charakteryzowała chęć wzrastania w dobru oraz pragnienie zbudowania wspólnoty. Pośród świadectw i koncertów nie zabrakło miejsca na przestrzeń obrony życia!
 
Prelegentka Fundacji Małych Stópek wygłosiła krótkie przemówienie dotyczące m.in. codziennej działalności pro-life oraz akcji skierowanych szczególnie do młodych ludzi. Chęci, dobra wola i pomocna dłoń – to pewniki w szerzeniu dobra również na tle obrony życia.
Była okazja do spotkania, przeprowadzenia wielu ciekawych rozmów, a także edukacji poprzez fundacyjne gadżety.
 
Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z festiwalu! 😊


 

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

fbt

dav

dav

dav

dav


dav

dav

 
 
 
Stowarzyszenie „Tratwa” na rzecz Ewangelizacji Młodzieży jest inicjatywą przyjaźni, która łączy grupę młodych ludzi i inspiruje do tworzenia różnych wydarzeń. Jak twierdzą organizatorzy,  „Tratwa Festiwal” to nie tylko koncerty, warsztaty i spotkania z gośćmi specjalnymi, ale również wspólna modlitwa i czas rekolekcji.
 
 
Cieszymy się z możliwości uczestniczenia w Festiwalu Tratwa i dziękujemy za zaproszenie!
 
 
 
…bo każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.
 
 
Zespół FMS
 
 
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa