Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

FMS na Festiwalu TRATWA w Pleszewie [GALERIA]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W dniach 25-27 maja odbył się festiwal TRATWA w Pleszewie. Wydarzenie skierowane do ludzi młodych, charakteryzowała chęć wrastania w dobru i pragnienie zbudowania wspólnoty. Pośród  świadectw i koncertów nie zabrakło także miejsca na przestrzeń obrony życia!
 
Prelegentka Fundacji Małych Stópek wygłosiła przemówienie dotyczące m.in. codziennej działalności pro-life oraz akcji skierowanych szczególnie do młodych ludzi. Była okazja do spotkania, wielu ciekawych rozmów, a także edukacji poprzez fundacyjne gadżety.
 
Poniżej prezentujemy zdjęcia z festiwalu! 😊

 
Stowarzyszenie „TRATWA” na rzecz Ewangelizacji Młodzieży jest inicjatywą przyjaźni, która łączy grupę młodych ludzi i inspiruje do tworzenia różnych wydarzeń. Jak twierdzą organizatorzy,  „Tratwa Festiwal” to nie tylko koncerty, warsztaty i spotkania z gośćmi specjalnymi, ale również wspólna modlitwa i czas rekolekcji.
 
Chęć dzielenia się dobrem i budowanie relacji przyjaźni, wynika ze wzajemnego szacunku i poszanowania wartości każdej osoby ludzkiej. Taka postawa motywuje również do konkretnych działań na rzecz drugiego człowieka. Wszystko po to, by pomóc 🙂 Cieszymy się z możliwości uczestniczenia w Festiwalu i dziękujemy organizatorom za zaproszenie!
 
…bo każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.
👣

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa