Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

BMS na warszawskim Marszu dla Życia i Rodziny (10.06)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Szczecińska grupa z Bractwa Małych Stópek wsparła XIII Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie. Razem z mieszkańcami stolicy młodzi aktywiści opowiedzieli się za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci. W tym dniu odbyły się także manifestacje w ok. 70 miastach Polski.
 Łukasz – wieloletni wolontariusz BMS, który od lat jeździ na marsze, zwrócił uwagę na codzienną gotowość obrony każdego słabszego człowieka.
– Trzeba bronić najsłabszych, tym bardziej nienarodzonych. Taka forma wyjścia „na ulice” jest dobra i powinna być edukacyjna. Zawsze może trafić się osoba, która zaciekawi się, poczyta na ten temat i może zmieni swoje zdanie, jeśli jest przeciwko życiu – mówił Łukasz.
Z kolei Krzysztof, stwierdził, że sposób publicznych, pokojowych manifestacji ma wymiar społeczny i może wnieść wiele dobrego.
– To dobra forma bo pokazuje to, co uważam za słuszne, a przy tym nikomu nie robię krzywdy. Nie mam możliwości pisania ustaw, ale w takim marszu mogę pokazać rządzącym oraz innym ludziom, że jestem za życiem. Ludziom, którzy może nie do końca wiedzą o co chodzi – powiedział szczeciński student.
– Należy bronić życia od poczęcia do naturalnej śmierci i wyrażać to m.in. w formie manifestacji, bo ta wartość niestety w dzisiejszych czasach jest zagrożona – zakończyła Maria, wolontariuszka BMS.
 
Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy uczestniczyć w tej ważnej sprawie jaką jest obrona życia! 😊 Poniżej kilka fotek 😉

 
 
Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Polska rodziną silna” wyruszył z pl. Trzech Krzyży o godz.12:15 i zakończył się przy kościele pw. Opieki św. Józefa Oblubieńca Niepokalanej Bogurodzicy Maryi (Kościół Wizytek).

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa