Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Eutanazja kolejnym krokiem Irlandii po aborcji?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W ubiegłym tygodniu, w obliczu historycznej aprobaty Irlandii dotyczącej aborcji w referendum konstytucyjnym, pojawia się projekt ustawy o zalegalizowaniu eutanazji. Młodszy minister John Halligan pracuje nad projektami aktów prawnych, które zostaną wprowadzone przez Dáila (niższa izba parlamentu Irlandii) w jego imieniu.

Nie jest jasne, czy ustawa sankcjonowałaby eutanazję, czy tylko wspomagała samobójstwo. Pan Halligan był podbudowany reakcją społeczeństwa na debatę o aborcji. Wykazali odwagę i współczucie, a sondaże wskazują, że poparliby prawo do śmierci – uważa.

Jest również zdania, że potrzebne jest Zgromadzenie Obywateli, podobne do tego, które poprzedziło niedawne referendum. Inny członek Dáil – Gino Kenny, socjalista, powiedział Irish Independent, że poprze Zgromadzenie Obywatelskie.

Kiedy tylko opadną emocje w tej kwestii [aborcja], myślę, że ogromna większość uznałaby za logiczne, aby wprowadzić  również zmiany przepisów dotyczących ludzi nieuleczalnie chorych. To jest wyraz współczucia. Obecnie ludzie jeżdżą do Szwajcarii, a niektórzy zażywają lekarstwa, które kupili w Internecie – tak dzieje się w Irlandii.

Eutanazja nadal nie jest palącym problemem w Irlandii, ale niektórzy obserwatorzy postrzegają ją jako kolejny naturalny krok. Przed referendum Ian O’Doherty, felietonista w Irish Independent napisał:

[…]eutanazja jest kolejnym wielkim problemem społecznym, z którym będziemy musieli się zmierzyć, nawet jeśli politycy nie są na to gotowi. Mamy starzejącą się populację, niesprawny system opieki zdrowotnej i podczas gdy irlandzkie hospicja robią naprawdę upokorzającą, niesamowitą pracę (jedni z największych, najbardziej przyzwoitych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem, to ci, którzy opiekują się hospicjami w tym kraju), stajemy przed demograficzną bombą zegarową[…].

Moje ciało, mój wybór nie odnosi się tylko do aborcji, dotyczy nas wszystkich i każdego, kto kiedykolwiek oglądał walkę o życie ukochanej osoby przez wiele miesięcy. Taki ktoś wie, że wolałby aby jej bliski prędzej umarł, niż cierpiał i był podtrzymywany przy życiu wbrew swej woli.

źródło: https://www.bioedge.org/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa