Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Szczeciński Marsz dla Życia 2019!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Skoro ochłonęliśmy już po tegorocznym szczecińskim Marszu dla Życia to przyszedł czas na planowanie kolejnego, zaczynając oczywiście od jego daty. Po raz XVII w 2019 r. przemaszerujemy po ulicach Szczecina w obronie wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci 28 kwietnia!

Jeśli chcemy, aby przyszłoroczny Marsz dla Życia w Szczecinie był dalej tak liczny i gromadził rzesze Obrońców Życia to musimy już dziś zakasać rękawy. Potrzebna będzie każda para rąk, aby z informacją i przesłaniem Marszu dotrzeć do wszystkich możliwych środowisk. Bo wielu ludzi utożsamia się z obroną życia, ale niekoniecznie rozumie jak ważne jest uczestnictwo w Marszu dla Życia. Dlatego każdy z nas jest potrzebny do tego dzieła!

Pamiętajmy, że Marsz dla Życia ma nie tylko wymiar integracyjny dla wszystkich, dla których życie nienarodzonych jest cenne, ale ma również wymiar społeczny, aby ten jeden raz do roku, w radosnej i rodzinnej formie dać świadectwo o fundamentalnej wartości życia.

Dlatego nie zdziwcie się mieszkańcy Szczecina, jeśli usłyszycie o nas w swojej parafii lub wspólnocie do której należycie, bo już we wrześniu ruszamy z mocnym naborem koordynatorów Marszowych 😊

Jednego już zrekrutowaliśmy jest to 6-letnia Lenka, więc skoro ona zdecydowała się pomóc, to dlaczego Ty miałbyś nie dołączyć do drużyny? 😀

A już dziś dołączajcie do wydarzenia
👉 https://www.facebook.com/events/217443992372361/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa