Kolejne maleństwo uratowane!

Nie od dziś wiadomo, że Fundacja Małych Stópek robi wszystko co możliwe, aby ratować życie nienarodzonych. Jeśli trafia do nas opuszczona przez wszystkich mama, rozważająca dokonanie aborcji, my pokazujemy jej inne wyjście – wyjście ku życiu. Oczywiście, że samotność i odrzucenie przez najbliższych nie sprzyja radowaniu się z macierzyństwa, szczególnie tego nieplanowanego. “Małe Stópki” działają jednak już od 6 lat po to, aby przeprowadzić swoje beneficjentki przez ten trudny  dla nich czas, od początku ciąży przez urodzenie dzieciątka, a jeśli zachodzi potrzeba to również po urodzeniu.

Poniżej na zdjęciu jest kolejna mała kruszynka, którą udało się uratować dzięki hojności darczyńców Fundacji. To właśnie oni naszymi rękami czynią to dobro, ratując niewinne życie. Bo czasem człowiek się zastanawia ile trzeba zrobić, jak bardzo natrudzić i co sam może zrobić, aby uratować ludzkie życie. A potem okazuje się, że nie jest to takie trudne jak się w pierwszej chwili wydaje, że wystarczy otwarte serce na podstawowe potrzeby matki maleńkiego dziecka, wśród których jest m.in. przygotowanie wyprawki: pieluch, szamponów, oliwek, pudrów i wszystkiego co przydaje się w pierwszych miesiącach życia.

Ktoś zapyta: Tylko tyle? A my odpowiemy: To więcej niż nam się wydaje! Za każdą złotówką przekazaną na taką wyprawkę, za każdą paczką pełną niezbędności dla noworodka, kryje się bowiem człowiek, któremu los tak naprawdę obcej dla niego kobiety nie był obojętny, podobnie jak los jej nienarodzonego dziecka. I choć czasem i jemu bywa ciężko, to potrafił się podzielić tym co ma, z kimś kogo nigdy nie zobaczy na oczy. Czy to nie piękne?

Dlatego kiedy dzielimy się tym co mamy, to nie zastanawiajmy się czy to nie za mało. Pomyślmy, że pochyliliśmy się własnie nad niewinnym, malutkim człowiekiem, któremu przez chwilę trudniej było przyjść na ten świat, a dzięki naszej wyciągniętej dłoni stało się to możliwe…

Może Ty też chciałbyś pomóc?