Kolejne maleństwo uratowane!

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Kolejne maleństwo uratowane!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Nie od dziś wiadomo, że Fundacja Małych Stópek robi wszystko co możliwe, aby ratować życie nienarodzonych. Jeśli trafia do nas opuszczona przez wszystkich mama, rozważająca dokonanie aborcji, my pokazujemy jej inne wyjście – wyjście ku życiu. Oczywiście, że samotność i odrzucenie przez najbliższych nie sprzyja radowaniu się z macierzyństwa, szczególnie tego nieplanowanego. „Małe Stópki” działają jednak już od 6 lat po to, aby przeprowadzić swoje beneficjentki przez ten trudny  dla nich czas, od początku ciąży przez urodzenie dzieciątka, a jeśli zachodzi potrzeba to również po urodzeniu.

Poniżej na zdjęciu jest kolejna mała kruszynka, którą udało się uratować dzięki hojności darczyńców Fundacji. To właśnie oni naszymi rękami czynią to dobro, ratując niewinne życie. Bo czasem człowiek się zastanawia ile trzeba zrobić, jak bardzo natrudzić i co sam może zrobić, aby uratować ludzkie życie. A potem okazuje się, że nie jest to takie trudne jak się w pierwszej chwili wydaje, że wystarczy otwarte serce na podstawowe potrzeby matki maleńkiego dziecka, wśród których jest m.in. przygotowanie wyprawki: pieluch, szamponów, oliwek, pudrów i wszystkiego co przydaje się w pierwszych miesiącach życia.

Ktoś zapyta: Tylko tyle? A my odpowiemy: To więcej niż nam się wydaje! Za każdą złotówką przekazaną na taką wyprawkę, za każdą paczką pełną niezbędności dla noworodka, kryje się bowiem człowiek, któremu los tak naprawdę obcej dla niego kobiety nie był obojętny, podobnie jak los jej nienarodzonego dziecka. I choć czasem i jemu bywa ciężko, to potrafił się podzielić tym co ma, z kimś kogo nigdy nie zobaczy na oczy. Czy to nie piękne?

Dlatego kiedy dzielimy się tym co mamy, to nie zastanawiajmy się czy to nie za mało. Pomyślmy, że pochyliliśmy się własnie nad niewinnym, malutkim człowiekiem, któremu przez chwilę trudniej było przyjść na ten świat, a dzięki naszej wyciągniętej dłoni stało się to możliwe…

Może Ty też chciałbyś pomóc?

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa