Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Chcą pomóc matkom na Ukrainie. Zbierają pieluchy dla maluchów [Radio Szczecin]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

100 tysięcy pieluch na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości dla polskich matek na Ukrainie. To akcja szczecińskiej Fundacji Małych Stópek.

Akcja rozpoczęła się kilka dni temu. Jak wylicza ksiądz Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji, dotąd udało się zebrać 15 tysięcy pieluch. – Chcemy dotrzeć na te ziemie, gdzie jeszcze nie tak dawno tętniło polskie życie, aby udzielić pomocy w tych różnych trudnych sytuacjach. Mam nadzieję, że te pieluchy będą takim elementem przekonującym do tego, żeby urodzić dziecko – mówi ksiądz Kancelarczyk.

W akcję włączyli się także wolontariusze z Ukrainy. Wśród nich jest Jarosław, który od czterech miesięcy pracuje w Polsce na budowie i całe wynagrodzenie odkłada na paliwo do samochodu ciężarowego, którym pieluchy zostaną przewiezione do Drohobycza. – Chcę pomóc kobietom, które zostały same na Ukrainie, a idzie wojna – mówi Jarosław. – Chodzi o kobiety z małymi dziećmi, a także kobiety, które przez to że życie na Ukrainie jest teraz trudne, myślą o aborcji.

Pierwszy transport pieluch pojedzie do Drohobycza za dwa tygodnie. Osoby, które chcą pomóc, mogą dostarczać pieluchy do siedziby Fundacji Bractwa Małych Stópek przy ulicy Świętego Ducha 9 w Szczecinie.

http://radioszczecin.pl/1,373608,chca-pomoc-matkom-z-ukrainy-zbieraja-pieluchy-dl
Relacja:  Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa